Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Evet doğru, çünkü ebeveyn ler, çocuk rahat dursun, yaramazlık yapmasın ses çıkarmasın diye çocuklara tablet yada telefonların dan youtube 'deki çocuk programlarını açmakta çünkü tv yi kendileri izliyorlar,

  • Youtube, Google Adsense gibi reklam platformları youtuber ya da site sahiplerine reklama tıklama başına ödeme yaparlar. Yetişkinler genelde reklamın zaruri süresinin bitmesini bekleyip reklamı atla seçeneğini tıklayarak asıl hedefledikleri videoları izlerler ama çocuklar reklam vs. ne buldularsa tıklarlar. Çocuklarda reklamlara tıklama oranı çok yüksek olduğundan, çocuklara yönelik videolarda da reklam geliri çok yüksektir.

  • Çocuk kanallarında çocuklar bir videoyu tekrar tekrar izleyebilir ve her seferinde çıkan reklamları baştan sona izleyebilir. Hatta reklam ilgisini videodan daha çok çeker ve reklama tıklayıp yeniden izlemeyi dener. Maalesef reklam yeniden açılmaz. Yine de kurcalamaya devam eder. Sonra da reklama tıklandığı için daha fazla para gelir. Normalde biz reklamları olabildiğince az izlioruz bu yüzden yetişkin kanallarının bir videosunda en fazla 20 saniye reklam izliyoruz. Küçük çocuklar reklamı beğenirse sonuna kadar izliyor ve süre 2-3 dakikaya kadar çıkabiliyor sonuç olarak hem videolar hem de reklamlar daha çok izleniyor. Ben kendi gözlemlerime baktığımda dayımın oğlu bir videoyu günde 3-4 kere izliyor. Videoyu ezberliyor. Hatta çıkan bez reklamlarını da izliyor.

  • Bence sebebi çok açık ya. Yeniçağda anne babalar çocuklarıyla baş edemedikleri anda onların eline telefon tablet verip geçiştiriyorlar. Ağlayan çocuğunu YouTube’dan çizgi film izleterek susturan, mamasını komik videolar izleterek yediren çok ebeveyne şahit oldum ben açıkçası. Sonuçta yeni nesil de teknoloji çağının içine doğduğu için bu çağın nimetlerini bizden daha iyi bilip kullanan çocuklar olarak yetişiyor. Ulaşılması tek bir tıka bakacak kadar basit olan bu piyasaya bir de bu kadar rağbet olunca oldukça iyi para kazanıyorlar.

İlginizi çekebilecek diğer sorular