Yonca Evcimik Bir Şeyler Denemiş Keşke Denemeseymiş

Günlerdir sosyal medyada linçleniyor hanım efendi. Çünkü kendisi kadına şiddete farkındalık yaratmak amacıyla şarkı çıkarma kararı almış. Şarkı sözlerinden anladığım kadarıyla kimseye haber vermemiş. Zira aklı başında hiçbir insan "Yonca bu sözler harika" filan dememiştir. Klipte şiddete maruz kalmış kadınların fotoğraf ve videolarından yapılan yürüyüşlere kadar her şey var. Araya saçma sapan dans edip hareketler yapan Yonca Hanım girmese güzel bir belgesel denemesi olabilirmiş fakat şarkı sözleri resmen bir anti feminist tarafından yazılmış. Sizin için link bırakacağım ama kendinize bu işkenceyi yapmazsınız diye ben oturdum dinledim, evet nefret ediyorum kendimden. 

İlk kıtamız kıraathanelerdeki amca muhabbetlerinden geliyor. İşte düzen bozulmuş herkes para peşinde filan

İkinci kıtada kendinden küçük bir kadınla evlenen "amcaların" sevgililerine bakınca kendi kızlarını hatırlayacaklarını söylemiş. Ben burayı hiç anlamadım. Ama Türkiye'nin enseste tepki gösterecek kadar bile tahammülü yok abla keşke oraya girmeseydin.

Şarkının geri kalanında önce bir güzel erkeklere hakaret ediliyor. Hepsinin amacı belli filan. Sonrasında da o altın cümleyi söylüyor bunu direkt alıntılamam lazım "Sen kadınsın zekisin ama bazende gerçekten aşırı cinssin" işte bu cümleden sonra kadının nasıl olması gerektiğini söylüyor şarkı.

Neyse devam edemeyeceğim hayattan nefret etmenin de bir sınırı varmış. Şarkı baştan sona felaket, saygısızlık, cinsiyetçi aynı zamanda klip baya saçma. Yonca Hanım önce şarkıyı bir kaldırsın sonra onu bu süreçte destekleyen herkesi silsin. Bu şarkıda emeği geçen herkesin en yakın zamanda bir uzman ile görüşmesi temennimdir. Psikolog olur odyolog olur...

Size yine de link bırakıyorum olur da kendinize işkence etmek isterseniz. Sizin de bu konuda ne düşündüğünüzü merak ediyorum son zamanlarda ünlülerin etkileşim için feminizmi kullanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Amaç güzel , niyet güzel ama sonuç felaket olmuş .Yonca Evcimik acaba artık evde tarhana , turşu olayına mi girse yeni bir şeyler yapmasa mı diye düşünüyorum. Zamanında yaptıkları için teşekkür edip emekliye mi ayırsak kulak sağlığımız için.

  • Ya dün gördüm şarkıyı dinleyemedim ama sözleri okudum olacak iş değil! Sanki erkek egemen sistem asla değişmesin kadınlar da hadlerini bilip ayaklarını da denk alarak otursun oturdukları yerde demek istemiş gibi geldi. Bir de kendini savunmaya çalışırken verdiği tepki ile kendini yok etti tamamen. Üzgünüm Yonca Hanım evet biraz ilgi çektiniz ama bir daha asla eski popülerliğinize erişemeyeceksiniz! S*mışsınız bari sıvamasaydınız!

    • Ayynneen, ben açıklamasını okuyamadım ama pek bir şey beklemiyorum da. Önce kadındır istediğini yapar muhabbeti sonra da kadın dediğin böyle olur şöyle olur ... Düşündükçe başıma ağrılar giriyor utanmaktan :(

  • Onun yerine ben utandım. Kendisi rezil biri, mide bulandırıcı biri :(

  • Yonca hanımı karakter olarak sevmem ama bir şeylerin açık açık şifreli mesajını vermiş aslında. Para aşkı insanlari ne hale getirmiş, paran var ise istediğin şeyi yaparsın hiç kimse parası olan kimseye hayır diyemez onu anlatmak istemiş. Aslında yonca hanım daha neler neler anlatirda bu camia bu durumu kaldıramaz....

  • Zorlamaya gerek yok bazi seyleri

İlginizi çekebilecek diğer sorular