Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Bu konu ile ilgili twitterda o kadar geyik döndü ki gülmekten yerlere yattıklarım da olmadı değil. Ama;
    1- Bir mesajlaşma programını değerli kılan herkesin telefonunda olmasıdır. Şu an telegram da buna yakınlaştı ama bir whatsapp değil. Bipe sen geçmişsin ama ben de yoksa hiç anlam ifade etmez. Kendi kendine kullanacak halin yok ya.
    2- Whatsapp bilgilerinizi zaten alıyordu. İstediği izin bunu insta ve facebookla paylaşma izni idi ki bu insta ve face hesabı olmayanlar için geçerli bir durum. Bu iki sosyal medyada hesabı olan bir kullanıcının buna izin verip vermemesinin bir önemi yok zaten. Ülkemizde de insta ve face hesabı olmayan nerede ise yok. Bu durumda bizim bilgilerimiz zaten paylaşılıyor.
    3- Whatsapp bilgi çalacak diye kaçıp bip gibi uygulamalara sığınmak tam bir yağmurdan kaçıp doluya tutulma durumudur. Bunu yapanlar bilgileri olmadan sürü psikolojisine uyum sağlamışlardır.
    4- Sonuç itibari ile ben güncelleme geldiği an onayladım. Çünkü hem insta hem de face hesabım var. Hatta oralarda wp den daha fazla kişisel bilgim var. Wp neyi paylaşacak ki. O yüzden ben WP de devam ediyorum.

  • WhatsApp bu veri toplama ışını zaten yapıyordu, duşun ki siz evinize bir pc aldınız ve bir program ile Server kurdunuz, programı kullanan tüm kişilerin verileri topladığınız serverde toplanır, her şeyle kaydedilir sildiğiniz her veri dahi kaydedilir. Wikileaks belgeleri ni örnek sayabiliriz. Deep Web te ki illegal verileri sayabiliriz. Ve diğer mesajlaşma programları kısaca pc niye, Android cihazlara, Apple cihazlarına indirilen her uygulama hepimizin kişisel verilerini kaydediyor bunun başka kısa açıklaması yok hangimiz anlaşma metinlerini tam okuyoruz bu şeye benziyor benim paraya ihtiyacım var kredi çekerim ama kredi sözleşmesini hiç kimse okumaz bunun gibi aslında korkacak bir durum yok WhatsApp tan porngrafik görüntüleriniz yok ise bir kaç tane ünlü hanım snapchat ten bazı görüntülerini paylaşmıştı hatırlarsanız:) neyse aman dikkat edin diyip Deep webte görüntüleriniz dolaşıyor olabilir...

İlginizi çekebilecek diğer sorular