Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Kendimi bildim bileli ben gece uyuyamıyorum düzenli olarak. 3 ayda bir normal insanlar gibi olabiliyorum sonra yine aynı. Günlük hayatı nasıl idare ediyorum sabahlayarak. Doktora gittim Bir gece sabahla öbür akşam uykun gelir dedi savdı beni başından. Bu yöntemi yaptığımda iki gün üst üste uyumamış oluyorum o da yaramıyor rekorum 46 saat uykusuzluk. Stres kaynaklı olduğu da oluyor ama fark ettim ki gece insanıyım gece uyumayı uykum gelse de istemiyormuşum. Çocukluğumdan beri böyle annem 8’de yatırırdı onlar 12 gibi yattıklarında ben hala uyumaya çalışıyor olurdum kaçta kalkmış olursam olayım. Biyolojik saatimin bozuk olduğunu düşünüyorum hem şaka hem gerçek anlamda😂 neyse ki kabullendim artık şikayet etmiyor keyfini çıkarıyorum. Tek sorun göz altı morlukları. Soruna cevap olarak da: uykumu ne getirir? Hiçbir şey 😂

 • Çözülemeyen sorunlar olunca kafada ne yaparsan yap uyuyamıyor insan. Eğer ciddi bir sorunum yoksa da kedim uyandırıyor o yüzden geri uyuyamıyorum. Valla ben iki sebebe de bir çözüm bulamadım, bünyem de alıştı artık.

 • Şükür öyle bir problemim yok. Eğer uyumakta güçlük çekersem sıcak bir duş alırım. Duşun verdiği rahatlama ve gevşemeyle hemen uyurum.

 • Son günlerde uyku problemim yok

 • Takıntılar. Beynime yerleşen düşünceler beni uyutmayan ama bu mesajdan hemen önce sızmışım.😊

 • Bence insanın uykusunu yorgunluk getirir. Mental olarak ne kadar yorgun olursa insan o kadar kolay uyuyabilir, çünkü kafa bir yerden sonra kaldırmaz. En azından bende böyle oluyor. Bedenen yorgun olduğumda ağrı hissi beni uyutmuyor, ama zihnen yorgunken uyumam birkaç dakikayı bile bulmuyor.

 • Gece uyumayı sevmem. Çocukluktan beri sabaha kadar okurum, yazarım, çeviri yaparım. Canım sıkkınsa güzel bir film izlerim. Sabaha karşı uyurum.

 • Ben uyuyamazsam hiçbir şey uykumu getiremez.

 • Geceler kendimi en özgür ve huzurlu hissettiğim zamanlardır. Düşünün bütün gün gerekli gereksiz konuşup duran ağızlar susmuş, hinlik düşünen beyinler uykuda, şehir derin bir sessizliğe bürünmüş ve sen uyanıksın, beynin, ruhun uyanık ve özgür.

 • Ben son bir haftadır ciddi manada uyuyamıyordum. Psikoloğumun tavsiyesine göre, sağlıklı uykuya geçiş için bazı adımlar var. Uyumadan önce odayı havalandırmak, bir saat öncesi spor yapmak ya da yürüyüşe çıkmak. Meditasyon...
  Meditasyon olayı özellikle çok işe yarıyor. Ben bu sorunu kedi sahiplenerek aştım fakat normal zamanda meditasyon ya da şiir dinlemek ve en çok sevgilimin nefes sesiyle uyumak iyi geliyor. Sevgilim telefonun ucunda durunca güvende ve huzurlu hissediyorum.

İlginizi çekebilecek diğer sorular