Türkiye güzeli yayını terketti .Türkiye güzeli seçilmek için sadece güzellik yeterli mi?

Türkiye güzeli yayını terketti .Türkiye güzeli seçilmek için sadece güzellik yeterli mi?

Türkiye güzeli youtube üzerinden yayınlanan programda İstiklal marşını biliyor musunuz?Atatürk’ün herhangi bir sözünü biliyor musunuz? Türkiye’de kaç bölge var ve sağlık bakanının ismi nedir? sorularını cevaplayamadı ve programı terk etmek zorunda kaldı.

Yıllar evvel Türkiye güzeli seçilen güzelleri hatırlıyorum da hem güzel hem de genel kültürleriyle fark yaratıyorlardı.

Sizce adı üzerinde güzellik yarışması sadece güzel olmak yeterli mi yoksa Türkiye’yi yurt dışında temsil edecek kişinin belli bir kültür ve bilgi birikime sahip olması gerekli değil mi?

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Erkek Görüşü
 • İkisi bir arada olmuyor demekki 😂

 • Toplum olarak güzellik yarışmaları sadece yüz güzelliği ve fizik güzelliği üzerine yapıldığı sürece bu güzellerden fazlasını beklemek aptallık olur!!! " Ülkesini en çok seven onu en çok koruyandır " desturuna yönelik bir güzellik yarışmamız var mı? Olamadığı yada olmadığı sürece bu insanlardan bunları beklemeyelim...

  • @recete Kalkıp ülkemizi temsil edeceklerse genel kültürleri de en azından ortalama düzeyde olmalı bence..Sorulan sorular normal bir vatandaş için bile kolay..

   • @morpamuk şüphesiz haklısın ama atladığımız bir şey var cebinde nüfus cüzdanı olan herkesin bilmesi gereken bilgilerden bahsediyoruz aslında. Burada güzellik yarışmasında bir derece sahibi olması duru vuru bence..Sorulan şey İstiklal marşı vs vs.Söylediklerinde çok haklısın ama onlar için önemli olan güzel olmaları! Oyyy benim Güzel ülkem.Biz kurtuluş savaşını hangi güzellerle vermişiz oyu oy!

 • Bilemediği sorular biraz tuhaf evet. Bütün ülke 5-6 aydır Fahrettin Koca ile yatıp kalkıyor, illa ki bir yerden duyarsın falan filan..

  Ama aşırı boş bir linç bu. Kız ben kültürlüyüm diye bir iddiada mı bulunmuş? Ben yaşasam bu durumu, bir tane story atardım bu konuyla ilgili sadece "evet ben kültürsüzüm, s*ktirin gidin şimdi" yazar geçerdim.

  Zaten reklamın iyisi kötüsü olmaz ben şunu yazarken bile kızın pr'ına destek vermiş oluyorum. Hepimiz, herkes öyle..

  Kısacası o yine ekmeğine bakmaya devam edecek, biz de keyif çaylarımızı içmeye devam edelim.
  Ayrıca bugün sokaktan geçen herhangi 100 insana sorun, zaten yüzde 80' inin aynı şekilde dumur olacağı sorular.
  Ayrıca ben varlığını da, bu program ile öğrendim, bu videolar ile.

 • Eskiden bu tarz yarışmalarda genel kültür de yarışma için bir kriterdi. Hatta doğal güzellik olması ve evli ya da boşanmış/dul olmaması da. Şimdi sadece güzelliğe bakılıyor. Bu kız bana göre güzel de değil aslında da. (Hadi o benim öküzlüğüm diyelim.) Bu kız Arzum Onan gibi bir dev'in tahtında oturuyor ya. En çok bozulduğum da o.

  • @fulla Arzum Onan'ın bu kızla aynı konuda anılması bile Arzum'a büyük haksızlık bence..Arzum Onan örneğin geçmiş ve şimdi arasındaki büyük farkı çok net özetledi zaten..Belki de sadece eski ve yeni Türkiye farkıdır bu da.

 • Artık güzellik yarışmalarına Türkiye’de önem verilmiyor ki eskisi kadar. Tabiri caizse ipini koparan katılıyor. Ne bekliyorlardı anlam veremedim ben açıkçası. Kız zaten Türk olmaktan çıkmış İngiliz olmuştur bunca yıl orada yaşadıktan sonra. Dolayısıyla Fahrettin Koca’yı bilmemesi ya da İstiklal Marşı’nı söylememesi bana garip gelmedi.
  Programı izleyenler görmüştür zaten kızın dünya ile hiç alakası yok o belli. Ki Miss World’de dereceye girememiş bu yüzden.

 • Ne yaparsın işte mevlam.hepsini birden vermiyor. Güzellik veriyor zeka vermiyor, zeka veriyor güzellik vermiyor. Fiziktede bu böyledir bir şeyden kazanmak icin muhakak başka şeyden kaybetmek gerekir

 • Bu kızlar yarış atı gibi hazırlanıyor o güzellik yarışmalarına, moda haftalarına. Yiyeceklerini dikkat etmeyi bırakın içtikleri kahvenin bile kalorisine bakıyorlar. Bu süreçte kimse bu kızlara demek şu kitabı okudun filan diye onaylamıyor dikkat dahi etmiyor. Çıktıkları showlarda çoğu zaman üstlerinde bir metre kumaşla yürüyorlar kimse bu kızların adlarını bile merak etmiyor herkesin gözü bacak boyunda.
  Böyle bir hayat yaşayan bu kadınlara kültürsüz demek bana çok saçma geliyor. Üstelik yaşları da çok küçük. Bu kızlar hayatlarını modellik ve mankenlik çemberinde döndürüyorlar. Oradan oraya seyahatler, zaman farkları... Bide her zaman güzel görüneceksiniz.
  Eğer böyle yarışmalarda genel kültür ve bilgi birikiminin de önemli olduğu düşünülüyorsa böyle soruları yarışmanın sonuna saklamamalılar additionlarda konuşmalılar. Ben kız bunları bilmiyor diye de çok kızmadım açıkçası. Ne olmuş yani? Kız eğitimini hep yurt dışında almış. Hem aynı davranışlar neden erkek modellere/oyunculara karşı yapılmıyor? Kadın ya aptal olmak doğasında var diye düşünüyorlar. Bide soranlar da kadın. Onlar adına utanıyorum.

 • Bu konuda yazmaya başlarsam bu işlerin ardındaki kirli islerin ardı gelmez..

  • @plaaton O kadar mı fena!?

   • Cemiyet, sosyete ve mankenlik dünyası dışardan bakınca renkli, şaşalı, lüks bir yaşam gibi görülür bu bize gösterilen yüzü (o gazeteciler , medya patronları neler biliyor neler..) ellerindeki bilgi, belge sayesinde istediklerini istedikleri gibi göstermeye güçleri var . Fenanında fenası kirli işler var ... kısaca o şaşalı renkli görünen lüks hayata yaşayanların dünyası ayrı.... O kadar diyorum artık siz istediğiniz kirli işi ekleyebilirdiniz yok canım o kadar da değildir dediğinizi duyar gibiyim şu kadar diyebilirim ki evet çok daha fazlası...

İlginizi çekebilecek diğer sorular