SÜPER SORU

Şu devirde namusumuz ile para kazanamayacak mıyız?

Ben anaokulu öğretmeniyim ve pandemi süreci yüzünden anaokulları kapalı bu yüzden evde özel ders veya oyun ablalığı iş ilanlarına bakıyorum. Fakat insanlar ruh hastası olmuş sapık sapık sapık geri dönüşler mi dersiniz aslında çocuğu olmayan ama bakıcı arayan manyaklar mı dersiniz neler neler.

Yani anlamıyorum ben dışarda kendi istediklerini yapacak kadınlar mevcutken namusu ile para kazanmak bakıcılık yapmak isteyen genç bir kadına neden bunları yaparlar ki?

Böyle insanlar yüzünden kadınlar iş hayatından soğuyor.

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Türkiye’de insan olmak zor kadın olmak çok daha zor.Hayatın her alanında erkekler tarafından tacize uğruyorsunuz .Yalnız bir kadın gördüklerinde veya sosyal medyada hemen şanslarını deniyorlar üstelik evli ,bekar yaşlı, genç fark etmiyor .İş alanında durum bu şekilde her zaman dikkatli olmanız kendinizi korumanız gerekiyor.Günün sonunda bu harekette bulunduklarında için ceza da almayabiliyorlar sanırım en çok buna güveniyorlar.Mahkemede takım elbiseyle iyi halden ya ceza almıyorlar da yada ceza indirimi .Her şeye rağmen ayakta kalıp çalışmaya devam edip ,dik durmalıyız.

  • Yurt dışında mi görev yapıyorsunuz. Burada ana okulları açik.
    Ha bu arada çalişsanizda çalısmasanizda kendini. Bilmez kişiler bir sekilde rahatsizlik veriyor.

  • Burası Türkiye her şey mümkündür Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

  • İş ilanlarına bakarken inan ben de diyorum ki ya bu oyun ablası arayan sapıksa nasıl güveneceğim? Özel ders için ilanlara bakıyorum ya niyeti başkaysa diyorum, dışarıda verilmesi istenmeyen hiçbir dersi kabul etmiyorum. Bu devirde tanıdığının evinde bile zarar görebiliyorken tanımadığın kadın erkek fark etmez kimsenin evine gidilmez. Namusuyla para kazanmaya çalışmak bu kadar zor olmamalı ya

    • Çocuk ve annesiyle konuşup, çocuğa dersi, kitap ve konuları hakkında soru sorarsan belli oluyor ciddi olup olmadığı. Ama bazen çocuk çok akıllı çıkıyor annesi deli. Böyle iki zengin evinden kaçtım, kadınlar deli diye. Bazen anne düzgün oluyor, çocuğun aklı bir karış havada, ders dinlemiyor. Erkek ararsa çocuk ve anneyi ver telefona diyorum.

  • Ben de daha önce bakıcılık yaptım oldukça da sevdiğim bir işti ama maalesef internet üzerinden öyle işler bulmak oldukça zor. Tanıdıklar aracılığıyla anca bulunabilir. Çok üzüldüm bu arada sizin adınıza yazık gerçekten.

  • Sapıklar çok fazla. Beni de Bakırköy'den bir adam aramıştı oğluna ders aldırmak için. Çocuğu istedim.tlf.na, "kitaplarını soracağım", dedim. "Annesiyle dışarıda" dedi. Sonra bir daha aradı, kitabın ismini de bulmuş doğru olarak söyledi. Ders tarihini ve adresi verdi. Ama ben adamdan işkillendim. O adresin bulunduğu muhtarlığı aradım. Adam bekarmış. Tek başına yaşıyormuş o evde.

İlginizi çekebilecek diğer sorular