Şu an yaptığınız iş okuduğunuz bölümle ne kadar alakalı?

Şu an yaptığınız iş okuduğunuz bölümle ne kadar alakalı?

Son zamanlarda okul konusunda bir sürü sıkıntım var. Okulum uzuyor ders seçimleri sistem değişimleri hocaların yarattığı dertler derken gerçekten bunaldım. Psikolojimi fazla fazla etkiliyor. Bir an o bunaltının içinden çıktığımda diyorum ki belki de bu bölümle alakalı çalışmayacağım ve çektiğim bu eziyete değer mi? Bu günümü mahvetmeye gerek var mı ? Bırak elinden geleni yap ama moralini bozma şart değil. Ama sadece bir an. Sonra yine tezimi çürütecek onlarca şey düşünüyorum kafam patlayacak artık. Gelecek kaygısı para kazanma kaygısı okul.. Bu genç arkadaşınıza verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • %100 alakali okudugum isi yapiyorum

 • Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Editörlük, makale yazarlığı yapıyorum. Aynı zamanda yazılım işiyle de ilgileniyorum. Biraz da ne iş olsa yaparım kafası var çünkü para kolay kazanılmıyor, emek istiyor.

 • Şu an yaptığım işin okuduğum bölümle hiçbir alakası yok..Ben sayısal okudum, tamamen iletişime dayalı bir iş yapıyorum.
  Eğitimini aldığım konuda çalışmanın beni sıkacağını düşündüğüm için daha üniversitede öğrenciyken farklı işler denemeye başladım.Ve en sevdiğimi seçerek ilerledim.Önemli olan kendini sürekli geliştirmek, hedefine odaklanmak.
  Ayrıca zaman zaman işimde aldığım sayısal eğitimin de çok faydasını görüyorum.Bütçe vs konularında..
  Tek tavsiyem şu olur; sevdiğiniz bir işin ucundan tutun ve korkmadan ilerlemeye başlayın.Benim tek korkum mezun olduğumda iş arama süreciydi, bu yüzden öğrenciyken çalışmaya başladım.Hatta okulu uzatıp mezun oldum.

 • Yaşadığın kaygılar olması gereken kaygılar ve endişe edecek bir şey yok.Geriye dönük endişelerimi tek tek buraya yazsam sayfalar alır.Emşn ol okulun bitse bölümğnle alakalı yada alakasız bir iş yapıyor olsan değişen hiç bir şey olmayacak!!! Yeni yeni kaygılar edşneceksin.Hayatın boyunca bu böyle gidecek malesef.Sen bölümünü bitir güzelce ve önündeki hayata bak.Ben vöşümün ile alakalı bir iş yapmıyorum...

 • Yaptığım işlerden biri direkt alakalı, diğeri de ona yakın.

 • Okuduğum bölümle ilgili çalışmak istemediğim için şu an çalışmak istediğim alanla ilgili bir bölümde okuyorum. Karışık bende biraz. Ama asıl önemli olan senin ne yapmak istediğini bulman.

  • Ah işte hayatın kendisi kocaman bir muammayken bir de bunu bulmak, ne istediğine karar vermek o kadar zor ki. Yani öyle bir durumdayız ki; daha hayatımızı nasıl idame ettirebileceğimizi bile bilemezken neyi istediğimizi kendimize sormak sonraki level... Ne mutlu size ki kendinizi anlamışsınız :)

 • Yeni mezunum, bir yandan ikinci üniversite okuyorum ve hayatımın ilerisiyle ilgili ne yapacağımı hiç bilmediğim bir dönemdeyim. Şu anda elimden gelen, yapabileceğim her şeyi yapmaya çalışıyorum. Tabii psikolojimin, sağlığımın ve elimdeki imkanların el verdiği sürece. Ki özellikle de son zamanlarda hiç iyi değilim. :( Çok üzülüyorum ve bu konuda çok dertliyim. Dokunsalar ağlayacak gibiyim derler ya, gerçekten öyle hissediyorum. Neden bu ülke ve bu sistem bizlere daha iyi imkanlar sunmuyor? Neden gencecik yaşımızda kalbimizdeki umutları öldürerek yaşamaya devam etmek zorunda kalıyoruz?

 • Fizyoterapi okuyorum, kitap mağazasında çalışıyorum..

İlginizi çekebilecek diğer sorular