Sosyal medyadaki şehir efsanelerine inanıyor musunuz?

Sosyal medyadaki şehir efsanelerine inanıyor musunuz?

Sosyal medyada dolaşan bir palyaço fotoğrafının Instagram'da hiçbir şekilde profil fotoğrafı yapılamadığı öne sürüldü. Ekran görüntüsü alabilenlere iPhone vs. ödüller veren ciddi ciddi sayfalar var şeklinde haberler yayılmış durumda.Instagram profil fotoğrafı yapan kullanıcıların, intihara meyilli olduğu gerekçesiyle hesaplarının 5 saniye içinde kapatıldığı belirtti.

Sosyal medyanın  karanlık bir yüzü de var ,insanlar bunu kötü niyetle kullanıyorlar. Deprem, korana vs konularında sürekli dedikodular yayınlanıyor ve bu insanları panik olmalarına neden oluyor.Sosyal medyadaki şehir efsaneleri sizi nasıl etkiliyor?

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Erkek Görüşü
 • İnternet'i faydalı olarak kullanmaya çalışan bireyler, internetin bir o kadar da bilgi çöplüğü olduğunun farkındadır ve birçok konu hakkında türetilen dedikodulara pek fazla kulak asmazlar.

  Gelelim fotoğrafa. Fotoğrafın gerçek hikayesi, bir oyun olması. Bu oyunun adı, Jonathan Galindo. Görev bazlı bir oyun ve çocukları hedef alıyor. Görevlerin çocukları oyuna bağlı bir hale getirildiği iddia ediliyor. Ve oyuna bağlandıkça da, görevler kişiselleştiriliyor. Böylece, oyunu oynayan çocuklar; oyundan çıkamaz hale geldiği iddialar arasında. Oyundan ayrılmak isteyenler ise, kişisel bilgilerin sızdırılması ile tehdit ediliyor-muş.
  Çok da konuyu uzatmadan; reklamın iyisi kötüsü olmaz.
  Çeşitli spekülasyonlar ile oyunun da reklamı yapılmış oldu.

 • Sosyal medya kullanmadığım için beni etkilemiyor.

 • Sosyal medya bir çok topluluğu istenilen gibi yönetme biçimidir meselâ basit bir örnek bundan 20 sene önce youtube de çok az bir kimse ciddi işler yapıyordu gerisi komik videolar, kediler, köpekler, şarkı, türkü, film ve dizi kesiti vesaire ama şimdilerde bir meslek hâline geld, internetten para kazanmak artık ciddi bir iş hâline geldi,tabiki bunun yanında korku ile yönlendirme bir takım uyduruk hikayeler 'le insanları sindirme gibi şeyler tabiki deep sen ve dark sen ten bahsetmiyorum bile onlar ap ayrı bir manyaklik derecesi var.

 • Ben internetin böyle karanlık bir tarafının da olduğunu bilip elimden geldiğince aydınlık tarafta kalmaya çalışıyorum. Bu fotoğraf gibi mimlenmiş fotoğraflar olabilir bence ama sanırım deneyen birkaç kişinin kapanmamıştı.
  İnterneti dikkatli bir şekilde kullanırsanız tüm kontrolün sizin tıklarınızda olduğunu da bilirsiniz. Aslında en çok bu his çekiyor bizi
  internete. Parmaklarımızın ucunda kocaman bir dünya ve ne istersek onu yapabiliriz. Her şeyi satabilir her şeyi alabiliriz, her şeyi görüp her şeyi paylaşabiliriz. Ama dediğim gibi her şey kontrolümüzde dikkatli olursak internetten korkmamız gerektiğini de biliriz. Hatta aksine internetten korkmak ondan uzak kalmak artık zamanın da gerisinde kalmak demektir bu yüzden ona yakın olmalıyız, takip etmeliyiz.

  • @janedoe kontrollü olmak dışında internete mecburuz Gerek iş gerek dünyayı takip etmek için.Ama gerçekten kötü bir yüzüde var dün gece yine her yerde yasaklarla ilgili dalga halinde bir haber vardı , dedikodu ve tehlikelerden uzak durmalı.

 • Geven bu fotoyla ilgilinbirnyazi okumistum

İlginizi çekebilecek diğer sorular