Sosyal medyada faydalı içerik üreten sayfalar?

Sosyal medyada faydalı içerik üreten sayfalar?

Günaydın dostlarım. Bugün hem sohbet edeceğimiz hem de öneride bulunacağımız bir soruyla geldim. 

Bilindiği üzere artık hepimiz az ya da çok sosyal medyada vakit geçiriyoruz. İnstagram , YouTube gibi uygulamalar da farkında olmadan inanılmaz şekilde vaktimizi alıyor. Hem de boş zaman gibi geliyor bana. Ben de vakit geçireceksem faydalı içerikleri olan ve bana bir şeyler katabilecek sayfaları takip edeyim diyorum. Hem daha verimli zaman geçirip bir şeyler katarım kendime hem de zamanımın böylesine boşa gittiği düşünmem. 

Sizin sosyal medyada faydalı içerik ürettiğini düşündüğünüz hesaplar var mı ? Bunlar hangi hesaplar ve ne alanda içerik üretiyorlar. Bizimle de paylaşın :) 

Ben kendi bildiklerimi söyleyeyim: İnstagramda 1 Soru 1 Cevap ve aynı hesaba bağlı birkaç sözlük sayfası daha var. Gayet başarılı buluyorum. Özellikle dil ve edebiyata ilgiliyseniz çok güzel. YouTube için de arayana bir sürü iyi sayfa var ama ben pek bilinmeyen ancak çok iyi olan ‘ Argonomi ‘ yi söylemek istiyorum. Merak ederseniz bakabilirsiniz. Sıra sizde :) 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Beni takipte kalın... En faydalınız benim.

 • Ben sosyal medya kullanmıyorum ne yazık ki ama çok sayıda takipçim var ooeeeyeeeeeeee desem sanırım bir ipucu vermiş olurum @kedigillerden 🤣🤣

 • Ben mümkün olduğunca sosyal medya kullanımımı azaltmaya çalışıyorum.Bir süredir Instagram ve Facebook'ta geçirdiğim zamanı azaltmayı başardım.Youtube'da zaten çok video seyrettiğim söylenemez..Armağan Çağlayan'ı takip eymeyi seviyorum, kanalları aşağıda..Ve diğerleri ..Tavsiye ederim..:)

  196Sekiz - YouTube
  Gör Beni - YouTube
  Zafer Algöz & Can Yılmaz Sunar; Burda Olan Burda Kalır Youtube

 • Benim takip ettiğim, sayfalar
  Kült tv youtube
  Gizem avcısı tuncer menez
  Hoop dedik
  Engin deniz videoları
  Korkunç adamın videoları
  Gizemler ve bilinmeyenler
  Webtekno
  Shift delete net
  Mesut çevik
  Hakkı alkan
  Billur bolu
  Hilal şefkatli
  Sinem yıldırım
  Burcu baktur
  Soramazsın
  Onedio (sonra takibi bıraktım)
  Sıla erkan
  Nasa
  Ilhan berat yılmam
  Müge boz
  Bunların youtube'den takip ediyorum. Instagram ve twitterden takip ettiklerimde vardır. mutlaka unuttuğum da vardır. 😃😃😃

 • Sosyal medyamda yok takip ettigim platformda

 • Sosyal sorumluluk projeleri yapan sayfaları beğeniyorum. Dil ve edebiyatla ilgili sözler, unutulmaya yüz tutmuş kelimeleri hatırlatmaları hasebiyle takip ettiğim sayfalar var.

 • Ben bu aralar podcastlara sarmış durumdayım . Youtube'da da abone olduğum kanallar genelde bu frekansta. Kamusal Mizah kanalını çok severdim mesela ama ayda yılda bir video attıklarından Crossover Talks izliyorum. Hem günlük boş muhabbet ihtiyacımı gideriyorum hem de eleştirilerini dinledikçe "Yalnız değilim" diye seviniyorum.
  Bu aralar maalesef bir şeyler öğreneyim gözüyle bakamıyorum internete o kadar bunaldım pandemide. Arada kafa dağıtmak isterseniz kesinlikle Crossover Talks'a bakın derim. Kanala abone olmayı da unutmayın, üzülüyor adamlar.

 • Benim özellikle youtube’da takip etmeyi çok sevdiğim bazı kanallar var. Hemen sizler için de yazayım belki ilginizi çeker.


  -Konuşanlar: Adeta evinizin ailenizin içinden bir komedyen düşünün. Adı Hasan Can Kaya. Hazırcevap, komik, farklı bir espri anlayışına sahip. Yaptığı stand-up gösterisinin adı Konuşanlar. Formatı da şöyle ki; hani biz çocukken okulda konuşanların isimleri tahtaya yazılırdı ve ceza verilirdi ya. İşte burada konuşanların ismi tahtaya yazılıyor fakat kim ne kadar çok konuşursa, ne kadar çok hikâye paylaşırsa ve insanları güldürürse daha çok çarpı alıyor. Oyunun sonunda da kazanana hediye eriliyor. Asıl güzel olan kısım şu ki; normal hayatta üzüldüğümüz başımıza gelen kötü olayları burada gülerek anlatıyoruz. Çünkü herkesin başına kötü şeyler gelir, ya bunlara üzülmeyi seçip kendimizi harap edeceğiz ya da gülüp geçeceğiz, hayatla dalga geçeceğiz. Bu program da biz gülmeyi seçiyoruz.


  -Yapım Böyle Film: Bu kanal bir sinemacı ve bir biyolog olan iki arkadaşın ortak yapımı. İkisi de oldukça samimi ve içtenler, arkadaşlıkları ise ayrıca güzel. Biyolog olan kızımızın adı Deren Demirel. Kendisinin bu kanalda ‘’Dile Getirilmeyenler’’ başlıklı bir serisi var. Günlük hayatta karşılaştığımız, içinde kaldığımız her durum ve olgu karşısında esas dile getirilmeyenleri pat pat pat söylüyor. Hem esprili bir dille hem de akıcı bir üslupla keyifli bir izlence sunuyor. Mutlaka tavsiye ederim.


  -Bana Göre TV: Bu kanaldaki favori programım kesinlikle ‘’Katarsis’’. Programı, Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar sunuyor. Gerçek bir psikoterapi seansı gibi zaman zaman ünlüleri zaman zamansa hayatın içinden tanınmayan birilerini konuk alarak onların hikâyelerine yer veriyor. İnsanın kendini bulduğu, çeşit çeşit insan öykülerine şahit olduğu ve büyük ölçüde önyargıları alaşağı eden bir program. Mutlaka izlemelisiniz.


  -Nisan Hakan: Kendisi bir karikatürist olan Nisan Hakan Youtube kanalında eğlenceli vlog tarzı video içeriklerine yer verirken İnstagram hesabını daha aktif ve yaratıcı kullanıyor. Her Cuma takipçilerinin gönderdiği fotoğraflara espriler katarak ortaya çıkardığı karikatürleri paylaşıyor hesabında. Aşırı sempatik ve samimi bir şeyler görmek isteyen herkese önerilir.  Şimdilik bu kadar öneri verip kaçıyorum, yeni ve güzel şeyler keşfettikçe sizinle de paylaşırım SL’canlar!

İlginizi çekebilecek diğer sorular