Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Desene normalde 5 kurus etmeyecek ama milyonlari goturenler layigini bulacak 😂😂

 • Çok doğru bir karar, sırf sosyal medyada popüler oldu diye bir ürünün reklamını yapıp iki bin tl üç bin tl cebe indiriyorlardı. Dışarda insanlar açlıktan ekmek kemiriyor millet sosyal medya ile ününe ün katıp lüks arabalarda geziyor.
  Hatta reklam olayı yetmez direkt İnstagram ve twitter kapatılmalı yasaklanmalı. Bakalım sözde fenomenler nasıl geçim derdine düşer o zaman. Peh!

  • Pek bir yasakçı gördüm seni?! Sosyal medya yasaklansın, internet yasaklansın sonrasında da hiç konuşmayalım, düşünmeyelim.. Özgürlüklerin kısıtlılığından yakındığımız bu günlerde yasakları savunmak ne kadar doğru?? Hem de bunları senin yaşında bir kadından duymak iyice ümitsizliğe götürüyor beni. Bazı düzenlemelerle çözülebilecek her konuda yasak istemek... bilemiyorum.

   • Ben internet yasaklansın demedim? İnstagram yasaklansa ülke geriye gitmez emin olun insanlar daha çok birbirine sarılır ve sosyalleşir. Eskiden sosyal medya mı vardı? İnsanlar daha mutlu ve sosyaldi. Yasakçı bir insan değilim aksine mantıklıyım. Çözülemediğini gördüğüm şeylerin yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.

    • İnternetin yasaklanması da sosyal medyanın yasaklanmasının hemen ardından gelecektir bunu belirtmeye çalışmıştım. Eskiden tv de yoktu insanlar evlerde toplanıp ajans dinliyorlardı diye tv leri de mi yasaklasınlar anlamadım bu yaklaşımı?! Çözemediğimiz her şeyi de yasaklarsak o zaman biz kadınların gece dışarı çıkıp mini etek giymesi de yasaklansın o zaman!

    • İnternet insanların kafasından gerçekten geçen şeyleri söylemek için çok uygun bir ortam. İnternet olmasa bile insanların böyle karanlık düşünceleri olacak. İnternette bunu yargılamadan paylaşabiliyorlar. Sanki internetten önce hayat mükemmel miydi? Tek farkı her şeyden haberdar olunamıyordu belki de bu yüzden her şey daha güzelmiş gibi geliyordu.

 • Sözüm ona fenomenleri uzaylılar uzaydan gelip takip edip destekleyip iş ve para sahibi yapmadılar. Sen , ben yada biz birileri bunları takip etti , destekledi iş ve para sahibi yaptı. Şimdi işin içine bir de ' suç ' girecekse o zaman çok daha meşhur olacaklarını düşünüyorum ben .

 • Yasağın sebebi nedir? İnsanların kaybetmesini istemek bana ne kazandırır noktasındayım

  • Neyse ki henüz yasak yok. Ama temsilci bulundurmama durumu devam ederse yasaya göre reklam cezasının ardından bant genişliğinde kısıtlamalar başlayacak bu platformlarda. Sonuçta başkası para kazanamasın derken bu platformların hiç birine girilemeyecek.

 • Merakla bekliyorum akıbetlerini görmek için. Resmen çoluk çocuk okumayı her şeyi kenara atıp instagram'da orada burada ünlü olmanın derdindeydi. iyi olduğunu düşünüyorum. Bu zamana kadar vasıfsızlıkla kazandıklarına saysınlar, çok üzülmesinler. Görgüsüz güruh. Vasıflı olanlar zaten kazanmaya devam edecek. Tek sorun bunların SUÇ sayılmasında. Keşke olması gerektiği gibi olsaydı.

 • Sosyal medyanın ne kısıtlanmasını ne de yasaklanmasını istemem açıkçası. Sanki sosyal medyadan önce gereksiz ünlüler ya da dolandırıcılar yoktu. İnsanlar bilinçlensin birazcık. Örneğin ben alışveriş yapmadan önce siteyi iyice araştırıyorum, alacağım ürünü de inceliyorum. İnsanlar nette gezerken 200 liraya İPhone görüyor ve 0 kuşku alıyorlar. Yahu insan biraz düşünür.
  Gerçi bu yasaların sebebi dolandırıcıları engellemek değil de neyse.

 • Her konuda ve her platformda insanların fikirlerini özgürce ifade etmelerinden yanayım.Aynı şekilde insanlar bağımsız ve farklı haber kaynaklarından özgürce haber alabilmeliler.Bir pirinç tanesi olarak başlayan yasaklar belli bir zaman sonunda uçsuz bucaksız pirinç tarlaları olur. Bir şeyi yasaklayarak hiçbir olumlu sonuç elde edemezseniz,günün sonunda yasakçı anlayışın sonu İran gibi olabilir.Fenomen konusuna gelirsek herkesin aklı var ve bunu kullanabilmeli kimseyi zorla takip etmiyorsunuz.Eğer insanlar değerli olmayan kişileri takip ediyorlarsa ve bu büyük bir çoğunluk ise bu toplumun aynasıdır dönüp aynaya bakmak lazım.
  Sosyal medyanın kontrol alınmak istenmesinin sebebinin otoritenin kendine olumsuz eleştiri yapanları tespit edip ,kontrol almak istediğinden ve kendisinin istemediği haberlerin yayılmasını engellemek kaynaklandığını düşünüyorum.Sonuçta amaç tek renk olması ayrı farklı renkler uyumu bozar ,tek rengin kontrolü kolaydır.

İlginizi çekebilecek diğer sorular