Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Sevgili arkadaşlar, maalesef kısa süreli bir sistemsel hata yaşadık ve düzeltme aşamasında kısa süreli bir yetki kaybı yaşandı. Maalesef tema artık bizim yükümüzü kaldırmak da zorlanıyor ve zaman zaman arıza çıkartıyor. Bu temayı hazır temaların içerisinden en güzel soru cevap teması olarak seçmiştik ama sanırım tema 300-500 soruluk basit bir site için hazırlanmış. Tabii kullanmadan bunu göremedik. Bizim sistemizde ise şu an 8000 civarı soru, 20.000'den fazla yorum-cevap var ve her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Dolayısıyla tema bizim yükümüzü kaldırmakta zorlanıyor. Bu durumun Eylül 2019'da farkına vardık ve kendi sitemize özel tema siparişimizi verdik. Aralık 2019'da teslim almayı planladığımız temamız maalesef hala hazır olamadı. O yüzden de zaman zaman çökmeler yaşanabiliyor. İnşallah önümüzdeki 20-30 gün içerisinde yeni temamıza geçmiş olacağımızı düşünüyorum. Bu sistemsel arızalar yüzünden yaşanan aksaklıklardan dolayı hepinizden özür diliyoruz. Hatta geçenlerde olayı çözmemiz 1 tam gün sürmüştü.

  Bu durumun tekrar yaşanabileceğini göz önüne alarak şunu bilmenizi isteriz. Biz bir aileyiz. Kurumsal siteler gibi admine ulaşmak için sizi saatlerce telefonda bekletmiyoruz. Bir mesajınıza bakar:)

  1- Kimse şahsi olarak bilgilendirilmeden asla siteden uzaklaştırılmaz, yetkileri alınmaz, onaya tabi tutulmaz. Mutlaka bir ön bilgilendirme yapılır, aksi tutumunu sürdüren üyelere yaptırım uygulanır.

  2- Sitenin genel olarak kapanması söz konusu değildir. Eğer siteye ulaşamıyorsanız, 502 ya da 524 hatası alıyorsanız bilin ki sistemsel bir arıza var ve adminler giderebilmek adına arı gibi çalışıyor. Site en yakın sürede geri açılacaktır.

  Lütfen müsterih olun. Beklemediğiniz ya da uyarılmadığınız halde bir takım sıkıntılar varsa bu mutlaka sistemseldir. Bizim yönetimsel müdahalemiz değildir.

  Biz bu siteyi hobi amaçlı açtık ve hala da gelirsiz olarak devam ettiriyoruz. Eğleniyoruz da. Reklamsız kaldık, gelirsiz kaldık, hadi kapatalım siteyi gibi bir düşüncemiz asla yoktur. Site 50 yıl daha gelirsiz kalsa yine de umrumuzda değil. Bu siteyi kapatacak tek şey siz değerli üyelerimizin ilgisizliği olabilir ancak. Ne zaman ki sitede kimse kalmaz, kendimiz çalar kendimiz oynamaya başlarsak belki o zaman bir acaba deriz. Ama velev ki böyle bir durum yaşandı. Duyuru yapmadan hadi kapatıyoruz deyip gitmez bize yine yakışmaz.

  Bir aksilikle karşılaşırsanız sadece biraz bekleyin. Genelde arızaları maksimum 30 dk çözüyoruz ama bir kereye mahsus bu durum 24 saati buldu.

  Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Hepinizi seviyoruz. Sevmediklerimiz ya da bize uyum sağlayamayanlar zaten aramızda yok merak etmeyin. Onlar kısa sürede kendilerini ve niyetletini belli ediyorlar ve genelde de istifa!!! edip gidiyorlar.

  Siz burada olduğunuz müddetçe biz buradayız.

  Sevgilerimizle.

 • Teşekkür ederiz 👏👏👏

 • #plaatin, sen bu sitede en az bizim kadar eskisin. Biz gideriz sen kalirsin merak etme 🤣🤣🤣 Anca beraber kanca beraber. 👍

 • Amma cikciklendin @fulla ya. Değiştirin artık şu temayı da kurtulun. Sanki Ameriga'yı yeniden keşfediyorsunuz. Bak var ya beni bi şutlarsan şu siteden totona tekmeyi yersin. Ona göre haaaa:):):)

 • Teşekkür ederim @Aleyna hanım 👏👏👏 sonuçta hiç kimse kalıcı ve alternatifsiz değildir...

İlginizi çekebilecek diğer sorular