Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Hos geldin. Neresi benziyor hic alakasi yok

 • Merhaba, öncelikle hoş geldin :) Ben 2 aydır buralarda takılıyorum, şöyle ki fikir olarak benziyor ama işleyiş, yönetim, sıcaklık daha farklı. Aynı proje olarak birçok site, çalışma var. Ama her proje, kendi farkılılığıyla ortaya çıkıyor. Ben burayı daha samimi buluyorum oraya göre :) Umarım sen de alışır, seversin.

  • Merhaba, hoş buldum. :) Öncelikle güzel ve sevecen cevabın için teşekkür ederim. Evet burayı sevdim ve inşallah en kısa zamanda alışırım. :) (ve Kızlar Soruyor'da biraz katı kurallar var ama onun haricinde buradan iyi olmasın ama güzel bir site) Peki önceden Kızlar Soruyor sitesinde miydin? :) Biliyor musun o siteyi?

   • Ben eskiden, 3 sene önce takılıyordum hatta baya bir seviye yapmıştım ama oranın seviyesi bozuldu, eski tadı yok. Çoluk çocuk doluştu. Burda olgun arkadaşlar var, sohbet güzel oluyor, burayı tercih ediyorum. Ayrıca ben senin samimiyetin için teşekkür ederim :) Hep buralarda kal bizimle...

 • Merhaba Ayşe, öncelikle sitemize hoşgeldin.

  Kızlar soruyor ve sormamlazim.com iki sitenin de soru cevap sitesi olması dolayısıyla benzerlikler içermesi gayet normal bir durum. Önemli olan benzer olması değil, kopya olmamasıdır ki sitemiz hem yazılımsal hem de şeklen herhangi bir kopya unsuru içermemektedir.

  Yanyana iki restaurant düşün. İkisi de birbirine benzemek durumundadır. Benzememek için tabakla değil tencere ile servis yapması gerekir. Siz restaurantları tabaklar üzerinden değil, tadlar üzerinden degerlendirirseniz farkını görebilirsiniz.

  Sitemiz de bir soru cevap sitesi olduğundan benzerlikler içermesi normaldir ama bizi şeklen değil fikren degerlendirirsen farkımızı görebilirsin.

  Kızlar soruyor ülkemizde soru cevap sitelerinin amiral gemisive en çok bilinenidir. benzerlikler içermesi gayet normaldir. Onlara da tabii ki saygı duyuyoruz.

  Bizim farkımız ise bireysel kuralların son derece serbest, site içi rahatsız etme, edilme gibi durumların ise son derece katı olduğu bir sitedir. Herkes fikrini özgürce söyleyebilir ama asla başkasını rahatsız edemez. Buna özel mesajları da dahildir. Adminler de sizler gibi aktif yazarlardir. Her an site yönetimine ulaşabilirsiniz. Samimiyet ile laubaliligin sınırı net bir şekilde çizilmiştir. Siz de aramızda kalirsanjz zamanla bu çizgiyi net şekilde hissedebilirsiniz emin olun.

  Tekrar hoşgeldiniz.

 • Ben yorum yapamayacağım bu konuda çünkü kızlar soruyor sitesinde hiç bulunmadım

 • Aramıza hoşgeldiniz,
  İki sitenin kıyaslanması noktasında @fulla gereken açıklamayı yapmış.
  Keyifli paylaşımlar...

 • Snap chat story atma özelliği çıkarınca , instagram gibi büyük şirketler bile onu örnek aldı . Ama instagram bu konuda , snap chat' i de geçti. Bir şey olunca , benzerlik olmaz , önemli olan kendine has özellikler ve orijinallikler katabilmek . Sormam Lazım bunu başarıyor bence . Sohbeti , soruları , kalitesi de kendine has . Kızlar Soruyor dediğiniz site leş bir halde , çoluk çocuk toplanmış , kirletiyor . Burası huzurlu , buranın tadı , sohbeti daha güzel .

 • Kızlar soruyor hiç üye olmadım dolayısıyla iki site hakkında kıyaslama yapamayacağım.Yaklaşık 2 aydır üye olduğum SL hakkında sana biraz bilgi vereyim.Burada herkes birbirlerinin fikirlerine saygılı son derece sıcak ve samimi bir sohbet süregeliyor.İnsanları tanıdıkça bir sürü yeni arkadaşın olduğu hissiyle mutlu oluyorsun.Sürekli yazı yazanların yazdıklarını merak ediyorsun ve aile ortamında muhabbet ediyorsun gibi geliyor.Zaman zaman dertlerini problemlerini paylaşıyorsun ,yeri geldiğinde de goygoyun dibine vuruluyor bu sitede.Alışınca vazgeçemiyorsun kısaca umarım sende aramızda sürekli kalırsın ,senin de yorumlarını düzenli okumak şansını elde ederiz

 • Öncelikle hoşgeldin ayşe hanım, sormam lazım sitesi yokken kızlar soruyor da üyeligim vardı halen daha var ama sormam lazım sitesi ks. Ye göre çok daha samimi bir site ks. Sitesi çoluk çocuk ergen yuvası olmuş durumda aralarında bir kaç kişi samimi belki onlarda pek yorum veya yazı paylaşımı yapmıyorlar. Sormam lazım sitesi nde çok daha iyi samimi ve olgun mantıklı sağlıklı bilgi verecek bir çok kişi ve işinin ehli kimseler mevcut bilmediğimiz veya eksik bilgilerimizi birbirimize danışarak fikir alış verişinde rahatlıkla bulunabilmekteyiz o nedenle sormam lazım sitesi büyük fikir ansiklopedisi olmaktadır...biz hep birikte büyük bir fikir ve bilgi sitesiyiz.

İlginizi çekebilecek diğer sorular