Sokakta gördüğünüz dilenciler size gerçekçi geliyor mu?

Sokakta gördüğünüz dilenciler size gerçekçi geliyor mu?

Son zamanlarda aklıma takılan sorulardan biri de hemen hemen her gün sokakta gördüğümüz aç olduklarını iddia eden insanlar. Bir yanım yardım etmek istese de bir yanım verilen paranın gerçekten o kişinin karnını doyuracağına pek inanmıyor. Malum görüyoruz küçücük çocukları dinlendirip o parayla içki alan insanları. 

Sizin bu konuda fikriniz nedir? Sokakta sizden para isteyen birini gördüğünüzde ne yapıyorsunuz veya ne yaparsınız?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Hiç gelmiyor hatta değil para vermek yanlarından bile geçmiyorum. Ben bildiğim ihtiyaç sahiplerine mümkün olduğunca ulaşmaya çalışıyorum.

  • Maalesef gelmiyor. Özellikle bizim mahallemizdeki bir teyze gözümüzün önünde dilenerek dört katlı bir binayı birkaç sene içinde dikiverince hiç güvenemiyorum. Mutlaka istisnalar vardır ama onların bizden daha iyi şartlarda olduğunu düşünüyorum hep. Ben şu anda birden fazla işte çalışıyorum ve sanırım günlük kazancım yine de onlar kadar değil. Ama her şeye rağmen yaşlı bir dilenciye denk gelirsem bozuk para veriyorum. Annem "dilencileri boş çevirme" dediği için..

  • Al benden de o kadar @imera . En iyisi az da olsa tanıdığın kişilere, gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek.

  • Çok ince bir çizgi gerçekten. Tanımak ve yardım edip etmeme ye karar vermek çok zor.Vicdan devrede ve ne yazıkki işin yalan kısmındaki dilencilere bunu çok iyi kullanıyorlar.Bu yardım ettiğimiz kişilerin gerçek ihtiyaç sahibi olduklarını biliyorsak kesinlikle yardım etmeliyiz ...

İlginizi çekebilecek diğer sorular