Sokağa çıkma yasakları tekrar gelmeli mi?

Sokağa çıkma yasakları tekrar gelmeli mi?

İstatistiklere göre her on kişiden dokuzu sokağa çıkma yasaklarının tekrar gelmesini istiyor yasakları destekliyor. 

Bence sokağa çıkma yasakları tekrar uygulanmalı zira virüsün önünü ancak böyle alabiliriz. Bir dönem vaka sayıları oldukça düşüş sağlamıştı fakat artan sıcaklıklar ve insanların rehavete kapılması nedeni ile tekrar sayılar arttı. 

Peki sizin bu konuda ki fikriniz nedir?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Gelmez artik

 • Gelse de gelmese de her türlüsü topluma zarar veriyor. Yasaklar gelse ekonomide sıkıntılar baş gösteriyor. İnsanlar geçinemiyor, iflas ediyor. Yasaklar gelmese -ki gelmiyor- halimiz ortada. Vakalar artıyor. Özlü bir sözle özetlenecek olursa "iki ucu b*klu değnek".

 • Açıkçası haftanın her günü dışarıda olan insanları iki gün eve tıkıp bunun bir şeyler değiştireceğini ummak bana komik geliyor. Sokağa çıkma yasağı gelecekse bile süresi kesinlikle iki gün olmamalı. Kesinlikle bir şey değişmez olan kesilen maaşlara olur.

 • Yasakları delmekte üstümüze yok:)) Aşırı serbest bir kurban bayramı ve yaz tatilinde ayakta kalabildiği bize göre bundan sonra yasak gelse de gelmese de bize bir şey olmaz:))

 • Hastalığın bu kadar ciddi bir şekilde artış gösterdiği bir ortamda bana bir şey olmaz mantığıyla sokakta dolaşan insanlar olduğu sürece salgının yayılacağını bilmek zor olmasa gerek diye düşünüyorum.Bilinçsizliğin doğal bir durum olduğu ülkemizde hastalığı yayıp birilerine bulaştırmanın tahammülen adam öldürmekten çok farklı olmadığı fikrindeyim Maske,sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmenin çok zor olmadığını bilmemize rağmen hayatımızı riske atmaya devam ediyoruz. Bireylerin yaptığı hatalara ekonomi büyüktür sağlık-ölüm diye her türlü serbestliği sağlayan devletin çok ciddi bir katkısı oluyor. Ekonomik durum
  sadece Türkiye'nin değil bütün devletlerin yaşadığı en ciddi sorun olduğundan tüm ülkelerde aynı yolda ilerlemek zorunda kaldılar.Sokağa çıkma yasağının gelmesi kararını destekliyorum ama ekonomik olarak çaresiz durumdayken ne kadar süre ayakta kalabiliriz?

 • Sokağa çıkma yasağı gelmeli ancak sadece hafta sonu için değil, en az bir aylık uygulanmalı. Tabi bu sadece hayal çünkü ekonomiler tüm dünyada insan hayatının üzerinde tutulduğu için bu şekilde bir aylık gelmez. Sadece hafta sonları için bence tekrar gelecek.

 • Bence kesinlikle gelmeli. Hele ki virüsün daha da arttığı şu günlerde ilk başlarda ki uygulanan sistem ve yasaklar uygulanmalı ki vakalarda düşüş olsun. Aksi takdirde şu anki olduğumuz durumdan daha da kötü günler bizi bekliyor olacak gibi.

 • BAZI KESİM ÇOK YOBAZ YASAK FALAN ANLAMIYOR.

 • Yasak gelmeli ama kedinin fare ile oyunu gibi gelmemeli. Sınırları çizilmiş, amacı belirlenmis net bir yasak olmalı. Ama bu saatten sonra bunun bile tam anlamıyla bir çözüm olacağını düşünmek zor. İpin ucu kaçtı sanki.

 • Sokağa çıkma yasağı artık geride kaldı, çünkü esnaflar perişan oluyor, bunu ne devlet nede esnaf kaldıramaz artık, böyle gidecek

İlginizi çekebilecek diğer sorular