Sizin çocukluğunuz nasıl geçti? Çocukluğunuzdan neler yansıdı hayatınıza?

Sizin çocukluğunuz nasıl geçti? Çocukluğunuzdan neler yansıdı hayatınıza?

Şu meşhur ‘..çocukluğunuza inelim’ lafı ne doğrudur aslında.. şimdiki hayatımızın temeli çocukluğumuzda saklı deniyor..Bence doğru bir yaklaşım bu.

İyi veya kötü siz neler hatırlıyor sunuz çocukluğunuzdan?

Hayatınızı etkileyen olaylar, durumlar vb. var mı geriye dönüp baktığınızda çocukluğunuza dayanan ? Ne dersiniz? Nasıl bir çocukluk geçirdiniz?


0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • O değilde Alya gitti benim icin kırmızi oda bitti

 • Ferdi tayfurun ah bir çocuk olsaydım şarkısını hatırlıyorum, don desem yıllara geri döner mi orhan gencebay, şimdilerde ise uçup giden gençliğim...diyorum ... Şimdi bana kaybolan yıllarımi verseler... ilk okul yıllarım gözümde canlanır, hiç silinmiyor....

  • @plaaton İlkokul yıllarını özel kılan ne? Merak ettim çok özel değilse senin için?

   • Ilk okulumu özel kılan köyde en fazla 12-15 öğrenciydik kardeşlerim ve bir kaç akrabalarim, oynadığımız oyunlar, etkinlikler, yazı,ilkbaharı, sonbaharı ve kışı çok çok ayrı bir anısı vardı, küçük bir köyde olduğumuz için hep bir aile gibi olmuştuk kardeş gibi her şey o kadar samimi ve gerçekti ki bu ilk okul yıllarımı hiç unutamam her vakit köyüme gittiğimde eski ilkokulumun önünde oturur diktiğimiz çam ağaçları,çiçekler hâlen daha durur oturur öyle seyrederim gözümde canlanır eski anlar oyun oynadığımız yerler saklandığına yerler yeşillikler hiç gözümün önünden gitmez o nedenle her tatilde mutlaka köyüne gelir okulumun önünde otudur öyle bakarım... hey gidi gunler hey...

 • Çocukluğumda ailem asla daha önce tanışmadığım bir kültürle tanıştırdı beni. O zamanlar biraz farklı olduğum için dışlandım uzunca bir süre. Bu dışlanma hissi uzun süre devam etti. Öyle çok etkiledi ki beni bu durum elimde olmadan hep dışlanacağım korkusu yaşadım hala yaşıyorum.
  Ailemizde de inişler çıkışlar olan bir dönemdi benim çocukluğum. Farkında olmadan evdeki problemleri dışarıya veriyordum. Evde söyleyemediğim sözler, yapamadığım kavgalar okul hayatıma taşınıyordu. Zar zor edindiğim iki üç arkadaşımı da böylece kaybediyordum. Hala sosyal yaşamımda düzgün durağan ilişkilerim olmuyor. Arkadaşlık, aile, sevgi bu kavramlar çocuklukta bir şekilde kodlanıyor kafanızda. Ne gördüyseniz onunla ilişkileniyor. Sevgiyi çıkar ilişkisi ile, aileyi korku ya da kavga ile beraber kodlayabiliyorsunuz.
  Bu yüzden çocuk sahibi olacak kişilerin bunları iyi tartması, çocuğu etkilemekten kaçınması gerekiyor.

İlginizi çekebilecek diğer sorular