Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Eğer akıl sadece bedeni okşamadaysa ruhu aklına bile gelmez adamın

 • Kadın ruhuyla sevilmek, kabul edilmek, baş tacı edilmek ister. zaten bu yüzden yaşadıkları bedensel hazlar yıllar içinde solup gitse de doğru bir gecede, doğru zamanda ve doğru kişiyle yapılan tek bir öpüşme belki yıllarca anımsanır, özlenir, Gözleri uzaklara daldırır. Nedeni o kısacık anda kadının ruhu sevilmiştir, o mabede ulaşılmıştır. Evet başkaları defalarca o mabedin kapısını çalabilir hatta cinsellik odaklı ilişkilerde o mabedin çatısında da tepinebilir ama kadının ruhunu keşfetmeyi beceremedikçe, istemedikçe o mabedden içeri giremez ve ona ayrılan zaman dolunca o da herkes gibi bir yabancı olur ve unutulur.

  Bu yüzden kadınlar bedenlerinden önce ruhlarının keşfinden çok daha büyük bir haz alırlar, asıl ön sevişme anlayışı burada saklıdır. Emek, güven, şefkat vererek sabırla o ruha ulaşılmaya çalışılırsa mükafatı da ona göre büyük olur. Ruhların sevişmesinde bedenler araç olursa haz da muhteşem olur devamında gelecek olan saadet de, işi sadece etin ete sürtmesine indirgersek de insanın asıl potansiyelini ıskalamış onu sıradan olasılıklara ve tekdüze hazlara mahkum etmiş oluruz.

 • En etkilisi bir tatlı sözdür. Bunu sizden esirgeyen erkeği yanınızda tutmayın bayanlar.

 • Kadın ruhunu okşamak demek bence önce o ruha değer vermek demek..İster aşık ol ister olma, ister anan bacın olsun, ister kızın, ister hanımın, ister sadece arkadaşın.Bir kadının ruhunu okşamak, onun keyif aldığı, zevk aldığı konulara değer vermek, paylaşmaktan geçer bence..Bir de nezaketen de ola iltifat etmek..Ondaki değişiklikleri fark etmek ve taktir etmek..
  Saçlarının rengini değiştirdiğini fark etmek, suratındaki tatsız ifadenin sebebini sormak, mesela anneler gününde O'na mutfak eşyası almak yerine, ufak da olsa gerçekten kişiliğine özel istediği bir şeyi almak gibi..
  Eğer eşin/sevgilin ise 'bugün ne güzel gözüküyorsun' de mesela..Günaydın de öp en basitinden..gibi gibi..Para ile ilgili olmayan yapabileceğin çok şey var..
  Belki de gerçekten iletişim kurmak demek sadece..O'nu dinlemek, paylaşmak, omzunu uzatmak gerektiğinde başını koyabilmesi için yıllar geçse de elini tutmak yürürken yolda..

 • İlgi ve sevgi göstererek 😉

 • Bir kadının ruhu , onun sevgi dilini öğrenmek ve ona göre hareket etmekle okşanır. Bunun dışında ona güven vermek, değerli olduğunu ona hissettirmekle onun ruhunu okşayabilirsiniz.

 • belki de diyeceklerim yalnızca kadın için değil hissiyatı olan tüm canlılar için geçerlidir. ruhu sevmek metalardan uzak kalarak daha eyleme bile geçmemiş hareketlerden önce başlar. düşüncelerle bir ruh sevilir. neyi sevip sevilmeyeceği düşünmeli, neyin onu kırıp kırmayacağı göz önünde bulundurulmalı. daha dokunmadan hayallerde belki de saçları taranmalı o kişinin. kendi içinde öncelikle sevmeli bir insan bir insanı. onu düşünerek yapılan her hareket ruhu okşar.

İlginizi çekebilecek diğer sorular