Sizce Sokağa Çıkma Yasağı Tekrardan Gelecek mi?

Sizce Sokağa Çıkma Yasağı Tekrardan Gelecek mi?

Sizce yakın zamanda tekrardan sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Durum cidden kritik, örtbas edilse de, kritik... Bir ay durdu sanılıyor, öteki ay patlama oluyor. Kesin bir önlem almadan da böyle olacak. İlk yasak çıktığında, ortalık dinginleşti, sonra milleti koyun sürüsü gibi saldılar; şimdi önümüz kış ve bu kış yıkımlar olacak gibi... Çok korkunç geliyor bana.

Fransa'da  koronavirüsvakalarının ve ölümlerinin artmasının ardından alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmayı yasaklayan uygulama, Paris ve çevresinde bu gece yarısından itibaren yürürlüğe girdi. Sizce Türkiye'de de gelir mi bu yasak? Gelmeli mi?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Gelmez hic bir ulke birdaha ekonomiyi hayati durduramaz

  • Malesef hayır. Zaten yasak doğru uygulansa kısa zamanda virüs yenilebilirdi. İzmir'de yaşıyorum şu an ve canlı diye bir yer varmış, bizzat gitmedim görmedim virüs çıkan insanlar olmuş,hatta canlı virüs kaynıyor dediler o zaman, evde kal uygulamasında haritada gösteriyor virüs olan alanları bilirsiniz. Canlı kırmızıya yakınmış o zaman. Adamlar dışarıyla tüm ilişkisini kendileri kesip, tüm dükkanları kapatmış, 3 hafta içinde virüsü kapanlar kendileri yetkililere bildirmiş ve kimse kimseyle irtibata geçmemiş. 3 hafta sonunda tertemiz. Şu an canlıda hiç vaka yok. Çünkü ülke genelinde yanlış uygulanan karantina, orada doğru uygulandı. Zaten ekonomik sorunlar yüzünden okuldan önce turizm açıldı, bunu da düşününce imkanı yok, yasak tekrar gelmez.

    • Bunu ilk kez duydum ve çok şaşırdım. Gerçekten olması gereken de bu. Olay şu ki, ben mesela korona olduğumda, test sonucum 5 günde anca çıktığı için, ben o sürede gezdim, üşüttüm sandım. Herkeste böyle olursa, insanlar test çıkana kadar yayıyor ve atlatıyor. Çok haklısın yani

  • Hiç sanmıyorum yasakların gelebileceğini. Ekonomi bu haldeyken ne olursa olsun yine insanları içeri kapatamazlar.

  • Tüm dünyada ekonomi ölümü yendi. Neredeyse her ülke gerekli önlemleri almadan her şey normalmiş gibi günlük rutine döndüler ve sonuç ortada vaka ve ölüm sayıları yine yükselişte.Şu anda gördüğüm insanlarda bıkkınlık var bundan dolayı almaları gereken tedbirleri de bıraktılar.Herkes uzun bir dönem hastalık bitmiş gibi davrandılar halada öyle düşünen bayağı bir insan var.Ekonomi bitmiş bir halde esnaf haklı bir şekilde kan ağlıyor.Sonuçta sokağa çıkma yasağı gelmeli diye düşünüyorum ama ekonominin çarkları dönmesi gerektiğinden yasaklar gelmeyecek

  • Türkiye için bu uygulamaya tekrar başvurulacağını hiç sanmıyorum. Çünkü devletin elinde bu durumun altından kalkacak bir güç yok. Okullar da bu yüzden açıldı. Yani sokağa çıkma yasağıyla bitecek değil virüs. Bundan sonrası için hepimiz köşemize çekileceğiz ve neler olacak izleyeceğiz.

  • Kesinlikle gelmeli ben bir alışveriş merkezinde çalışıyorum ve resmen mağazada nereye koşacağımızı şaşırıyoruz. İnsanlar alış verişe de gelmiyor resmen gezmeye. Yaptığımız ciro değmiyor bile yorgunluğumuza. Hayır anlamıyorum aynı haberleri takip etmiyor muyuz ne akla hizmet geliyorlar öyle gezmeye.

  • Gelmez gibi geliyor ya. Hatta Kasım sonu gibi okulları da açarlar.

  • İnsanların çoğu virüsün varlığına alışıp uygulanması gereken tedbirlere alışamadığı için bu muhabbet uzun süre bizimle olacak gibi. Tekrar sokağa çıkma yasağı gelse ne olacak ki? Yasağın başlangıcından önce ve bitişinin hemen ardından sanki yıllarca tutsak yaşantısı sürmüş psikolojisiyle g*tü başı dağıtıyorlar. Fikrimi soracak olursan yasak tekrar gelecek fakat insanların at gözlükleri takılı kaldığı sürece bir değişiklik olmayacak. Ders programı gibi evde kalma ve dışarı çıkma saatlerimiz olacak hepsi bu.

İlginizi çekebilecek diğer sorular