Sizce neyin peşinde olabilir?

Sizce neyin peşinde olabilir?

 

 


 Anlatacağım tabloyu yaşadınız mı yaşamadınız mı bilmiyorum açıkçası ama düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Kırmızı Işık yanmış ve kurallara uygun bir şekilde olması gerektiği şekilde durmuş öncelikle sarı sonrasında yeşil ışığın yanmasını bekliyorsunuz. Bu bekleyiş devam ederken akşam eşinize yapacağınız sürprizin heyecanı kaplıyor içizi.Nabız artıyor.... ( özür dilerim soruyu sorarken sanırım kendimi kaptırıp özele girdim biraz.İyiki biraz girdim aynı olay akşam evime giderken olsaydı allah bilir neler olurdu?). Size yeşil ışık yanıyor ama karşınızda karışdan karşıya geçmeye çalışan bir bayan ( genelde gözlüklü, dar pantolon giyinmiş , topuklu ayakkabı olmazsa olmaz ve genelde de yalnız oluyor bu iştahlı bayanlar..) salına salına sözüm ona kıçını başını sallaya sallaya önünüzden geçmeye devam ediyor! Ya bi dakka! Yeşil ışık yandı ve benim geçmem gerekirken sen benim olduğum tarafa bile bakmadan ışığın rengini umursamadan böyle salına salına gidince bazı şeyleri hatırlatmak babında kornaya basma ihtiyacı duyuyor insan!Evet kornaya basım ! Ne yapmacaktım?! Bu Korna sesi Hanımefendiyi hiç enteres etmediği gibi salına salına ( sanki podyumdaymış gibi ) karşıdan karşıya geçmeye devam ediyor.Evet karşıya geçiyor sonunda ve sen illaki onu beklemek zorundasın. Merak ettiğim bu hanımefendi ışığımı? Arabayı mı. Beni mi? Trafiği mi? Hayatı mı? Neyi s*klemiyor olabilir? Havası kime ? Neye olabilir?

 

 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Herşey olabilir

 • Valla podyum yürüyüşü yapan hanımlarımıza ayrı bir irite oluyorum. Ben cadde boşken bile, ışık yanarken bile karşıdan karşıya koşarak geçen biriyim çünkü korku bu. Ecel korkusu yetiyor hsdha İşte, cinayet olmasa süreceksin üstüne, hafif korkutsan bile yeter. Hak ediyor böyleleri çünkü.

  • @kedigillerden geçen bankalar caddesinde ( kalenin kulağından elmacıoğlu iskenere doğru dönene köşesi ) kırmızı ışık yeşile döndü bir türbanlı abla yayıla yayıla önümden karşıya geçti sabırla bekledim walla. İlerde durdum i( işaret ederek ) aklımı aldınız az önce aklımı verebilir misiniz.? dedim. Aman allahım öyle bir kahkaha attı ki ifade edemem.’ Siz ‘ dedi az önce kırımızı ışıkta bekeleyen kişimi siniz? Evet dedim az önce ışıkta beklerken renk körü olan kişiyim. Sayende kırmızı yeşili karıştırdım! Kısa süreli bir kahkahadan sonra ne istiyorsun benden ? Demez mi? Aklım gitti kendimi kaybettim resmen. Yapar mısın bilmiyorum ama senden nefret ediyorum bir an önce kendine bir iyilik yap ge defol git bu dünyadan dedim🤣🤣🤣🤣 Mesajındaki hak ediyor dediğim hatun bu hatun işte!!!

   • Hahhahahah. Ya çok iyi olmuş hadhashd ciddili mi bu hahdhasd
    O köşe var ya, iki günde bir ben de o köşeden geçiyorum, eskiden her gün kursa giderken geçiyordum. O Köşenin sorunu, yayaların sıkıntılı olması. Çünkü orda trafik bombok ve sıkışık. Ordan geçerken tedirgin oluyorum ben :( Herkes senin gibi sabırlı da değil.

 • İstanbul’da yaşadıysan bilebilirsin böyle bir durumu neredeyse 1-2 dakikada bir yaşarsın ama sadece kadın değil erkeklerde bu durum geçerli.Olayın kuralları bilmek veya uymakla da alakası yok .Herkesin bir acelesi var veya tam tersi ağır ağır yürüyor o anda tek düşündüğü kendisi boş tarlada bile o şekilde yürünmez.Her yerde olduğu gibi trafikte de empati sıfır. Bu durum temelden ancak eğitimle değiştirilebileceği için böyle gelmiş böyle gider.

  • @morpamuk keşke anlatmaya çalıştığım olayın bir video su olsa ve izlesen! İnana bana yeşil ışık yandığını farkında ama umurunda değil. Suratı bana göre 90 derece önüne bakıyor ve olabildiğince ağır adımlarla. Benim arkamdaki araçlar yeşil yandı ikazını hatırlatırcasına korna basıyorlar ama ablanın umurunda değil walla.

 • Yazık ama ya belki de dalgınlığına gelmiştir bak üzüldüm şimdi. (Çok mu iyimser oldu?)
  Yahu ben yaya geçidinden (bak yaya geçidi diyorum) yeşil ışıkta geçerken bile neredeyse koşarak geçiyorum ayının biri basar ışık mışık dinlemez durduk yerde pestil olamayayım diye millet salınıyor. Bu nasıl bir adaletsizlik? Benim ne suçum var şimdi bana bir söylesinler.

 • Salına salına karşıya geçenlere gerçekten irite oluyorum. Yayalar için Kırmızı ışık yanmak üzereyken benim karşıya bir koşuşum vardır sürücüler bile üzülüp bana yol verir. Ama bazı sürücüler de var ki çok anlayışsız gerçekten. Hayır zaten altında araba var. Yolda tek araba senin ama önümde olduğun için karşıya geçemiyorum ve tramvayı kaçıracağım. Ne olur iki saniye beklesen. Tamam her gün onlarca kişi ile karşılaşıyorlar bu durumda olan ve her biri için iki saniye beklerlerse OMG ama madem beklemiyorsun bari biraz kibar ol yahu.Yolumda yürürken durduk yere bana camdan hakaretler savuran bir sürü sürücü ile karşılaştım. Arabanın içinden kolay tabii insanlara laf atmak. 😒

 • Hahajajaja yaya hakkıdır, onu kullanıyor bence. Nasıl olsa hakkım diyip korna çalışınızı umursamıyor olabilir.

  • @vaveyla şöyle düşün kadının sağ tarafındayım ben.Kornayı duyuyor hatta acele etmesi gerektiğini de biliyor ama resmen kılını kıpırdstmıyor🤣🤣Yani dönüp baksa ve biraz acele etse hiç sorun yok🤣🤣

 • Hayata geliş amacı bu galiba 😂😂😂

 • O durumda gaza basip ona carpacaksin ama yapacağiniz tampon tampona mucadelede muhtemlen o kazanacaktir. Yani demem o ki sanirim o zat tamponuna guveniyor 😂😂😂

 • Ya başıma defalarca kez geldi . Diğer insanların haklarını gözetmeden salına salına , aheste aheste geçmekte neyin nesi hiç çözemiyorum . Sonra sinilenip bir şey söyleyince de içlerinden bir çirkef çıkıyor ki sorma gitsin . Birden çirkinleşiyorlar . Anlamsızca kendi hatasını gözetmeden bağırmaya başlıyorlar . Onu geçtim bir şey söylemeden kornaya bastığımda bile mutlaka bir el hareketi oluyor . Hayırdır neden basıyorsun gibi bir anlama gelen o el hareketi neredeyse bana kendimi suçlu hissettirecek … Bir de telefona bakarak karşıdan karşıya geçenler , yolda yürüyenlere sinir oluyorum . Bir defasında yolda giderken bir kız telefon elinde yürüyordu . Nasıl o kadar odaklandıysa karşıdan karşıya geçerken arabaya dikkat etmedi . Neyse ki sürücünün dikkatli olmasıyla bir sorun yaşanmadı . Sürücü kornaya bastı . Kız bi irkildi . Neyse geçti karşıdan karşıya , telefonuna bakmaya devam etti . Lan sanki az önce bunları yaşayan başkasıydı . Derken yoldaki elektrik direğine kafayı çarptı . Şimdi sizin bir sorunuz vardı . Gülün gelen meselelerle alakalı . O sorunuzu yanıtladım ve kaza yapan , düşen , canı yanan insanlara gülmenin doğru olmadığını belirttim . Lakin bu duruma güldüm . Çünkü bu bile bile ladeslik bir mevzu . Kendi aptallığı olduğunu düşündüğüm için acımadım ve güldüm açıkçası . :)

  • @sitare walla anlattığın olaya güldün mü diye soracaktım ama devamında zaten güldüğünü söylemişsin! İşte bu gülmenin mantıklı bir açıklaması yok walla🤣🤣🤣 Kız hak etmiş walla.Resmen elektrik direğine baş vurmuş muhahahahaha 🤣🤣🤣🤣🤣

İlginizi çekebilecek diğer sorular