Sizce Gülünç olan nedir?

Sizce Gülünç olan nedir?

 

 


Gündelşk hayatta etrafımızda çeşitli sakarlıklar sonucunda düşen, üzerine birşeyler dökülen,kafasını bir yerlere vuran vs.... insanlara rastlarız.Emşnşm yaşamışınızdır böyle bir sahneyi. Böylesi bir sahnede mağdur kişi aslında yardıma ihtiyacı vardır yada başına gelen talihsizlikten dolayı canı yanıyordur ve haliyle mağduru tanıyalım tanımayalım bize bu kişiye yardım etmek düşerken bu sahnede insana anlamsız bir hükme tutar. Sizce bu tip sahnelerde neden güleriz? Siz bu tip sahnelerde kendinizi tutabilir misiniz?

 


 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Ben gülünç bulmuyorum bu tarz kazaları, aksine başkasının başına gelse bile gülenlerede kızıyorum.

 • Yakın arkadaşımsa düştüğünde gülerim. Ama tanımadığım bir kişiyse ya da arkadaşım canı acıyacak şekilde düştüyse hemen yardım ederim. İyi olup olmadığını sorarım. Tanımadığım bir insana da düştü diye gülecek değilim zaten. Düşene neden güldüğümüzü de anlamış değilim. Ama bu biraz de okulda düşük not alınca gülmeye benziyor. Sanırım kötü durumlarda insan bir süre sonra gülmeye başladığı için böyle bu. 🤷🏻‍♀️

 • Gülmemeye çalışırım ama düşen kişi de gülerse ben de gülerim. Yaşlı bir kişi düşse asla gülmem ya da düşen kişi üzülmüş, kötü bir haldeyse elbette gülünmez.
  Yazdığım gibi arkadaşım, çocuklarım ya da eşim falansa güleriz birlikte :)

 • Esrarı bilmezdim müziğinin giriş kısmını duyunca herşey gülünç oluyor 😃😃😃😃

 • Bazen öyle düşüşler oluyor ki istemsizce hıkk diye bir anda refleks gibi bir gülme olabiliyor. Tabi ki de ciddi düşmelerden bahsetmiyorum. Bilimsel açıklamasını bilemeyeceğim tabi. Ama ben insanlardan çok hayvanlara gülüyorum. Çok saçma sapan şekillerde düşebiliyorlar.

 • Bazıları çok komik düşüyorlar.hajajddgyug Arkadaş çevresinde mesela böyle bir durum olsa kahkaha atarım. Dışarıda düşen biriyse tutmaya çalışıyorum, bazen de tutamayacağımı anladığımda arkamı dönüp gülüyorum. Tabi karşımdaki insanın öyle canı yanmamışsa gülerim.

  • @vaveyla kesinlikle bazen öyle olaylara şahit oluyoruz ki gülmemek elde değil.Bir keresinde orta yaşlı bir adam kaldırımdan inerken tökezledi bir kaç adım toparlamaya çalışırken elindeki çantasını düşürdü 🤣 aynı anda çantaya takılıp kendisi de yere düştü.Aslınds gülecek hiç bir şey yok ama hadi gelde gülme şimdi🤣🤣🤣

 • Ben genelde gülmem. İnsanların gülme sebeplerinin de biri düşünce kendilerini güçlü hissetmeleri olduğunu söyleyebilirim. Tabii bu tanımadığımız insanlar için geçerli. Düşen kişi kardeşim ya da arkadaşım olursa basarım kahkahayı hem biraz acılarını azaltmak için hem de dalga geçecek malzeme çıktığı için.

  • @janedoe eminim sende rastlamış ındır çeşitli videolar oluyor bu konuyla alakalı aslında hiç tanımadığımız adamlar belki de farklı ülkelerde yaşayan insanlar enteresan sakarlıklar ve saçma sapan hareketler sonucunda düşüyorlar yararlanıyorlar ciddi ağır hasarlı alıyorlar ama işte gel gör ki o videoları izlerken gülmekten kendimizi alı koyamıyoruz 🤣🤣🤣 ben o videolara çok gülüyorum

 • Ben düşen kişiye hiç gülmem, sonuçta düşen bende olabilirim .Empati kurmak lazım düşen kişinin canı yanacaktır.Aynı şekilde sakarca kazalar başına gelen kişilere de gülmem .Herkes bu durumun başına geldiğinde ne hissedeceğini düşünüp öyle davranmalı diye düşünüyorum.Açıkçası internette bu tip videoları seyretmemeyi tercih ediyorum.

 • Yapilan bir arastirmaya gore insanlari en col gulduren yolda giden birinin dusmesiymis. Ee nede olsa dusenin dostu olmazmos

 • Çokça karşıma çıkan , rast geldiğim bir olay bu . İnsanlar düştüğünde , bir sıkıntı yaşadığında bunu gülünç bulan biri değilim . Gülenlere de çok kızarım . Sahiden bir sıkıntı olmuş olabilirken insanlar durup orda gülmesi benim canımı sıkar , hoşlanmam açıkçası . Bana göre gülünç olan şey, karşılıklı eğlenebildiğin mevzulardır . Bir tarafın canı yanıyorsa veyahut canı bir şeylere sıkılmışsa diğer taraf buna gülmemeli . Tek taraflı eğlence olabilir lakin sıkıntılı bir durum yoksa . Biraz daha empati kurularak yaklaşılması taraftarıyım . Çocukluktan yetiştirilmesi gereken önemli bir konu . Kocaman kocaman insanların bu gibi davranışlar sergilemesini kınarım . Başıma defalarca kez geldi . Düştüğüm vakit arkadaşlarımın dakikalarca gülüşlerine mağruz kaldım . Parmağım çatlamıştı ve aşırı canım yanarken insanlar gülmeleri daha çok kötü hissettiriyor . Bir daha bunu yaşamamak adına uyarıda bulunmuştum . Bu uyarı bile onları gülünç gelmişti . Çok saçma bir kafa onlardaki …

 • Bence bu olayların ve kazaların hepsi ‘’gülünç’’ sayılmaz. O anki duruma göre komik ya da trajik olabilir. Mesela ben kendi kendime takılıp düşsem bunu aşırı komik ve gülünç bulurum. Kendimle dalga geçerim ve eğlenirim. Ya da mesela yakın bir arkadaşımın başına gelse; eğer sakatlık gibi bir sorun oluşmadıysa aşırı güler eğlenirim. Ama başka insanların başına gelen kazaların sonuçlarını görmeden, hafif olup olmadığından emin olmadan asla gülmem. Hem çok ayıp hem de o an aklıma gelmez, içimden de gelmez. Eğer kötü bir sonuç doğurmazsa ve o kişi de gülerek geçiştirirse işte o zaman baya bir gülerim.

 • Düşene gülerler ya. Bir gün karda küçük oğlumla okula gidiyorduk. Yerler buz tutmuş. Önümüzden kamyon geçerken benim ayağım kaydı ve kamyonun altına doğru kaymaya başladım. Neredeyse teker üstümden geçecek. Benim oğlanı bir gülme krizi tuttu, şöföre bağırıp haber verceğine kakır kakır gülüyor. Anası orada gidiyor. Neyse sonunda fark etti de durdurdu kamyonu.

İlginizi çekebilecek diğer sorular