Sizce böyle bir başarının arkasındaki sır nedir?

Sizce böyle bir başarının arkasındaki sır nedir?

Baby Shark you tube’da tüm zamanların en çok seyredilen videosu oldu.7.4 milyar izlenme alarak Despositı’yu geride bırakarak bir rekora imza attı.Güney Koreli eğitim şirketi tarafından kaydedilen Baby Shark çocukların sevgilisi olmuş durumda.2016 yılında platforma yüklenen video 2018 yılından büyük bir yükseliş gösterdi.Ailelerde çocuklarına en çok bu videoyu seyrettiriyorlar ve çocuklar bu videoyu seyretmeye doyamıyorlar.Bu arada Baby Shark geçen ay ABD’de bir ceza evinde gardiyanlar tarafından eziyet olsun diye mahkumlara saatlerce dinletilmesiyle gündeme gelmişti.Garip bir çelişki değil mi?

 

Sizce böyle büyük bir başarıya  ne sebep olmuş olabilir? 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Çocuk söz konusu olunca dünya duruyor. Bizim baldızın 1 yaşında oğlu var bizdeyken hiç dinlemediysek 200 kez biz dinledik. birde bu var


  https://www.youtube.com/watch?v=i-QAzi8q8Rs

 • Baby shark efsanesi büyümeye devam ediyor desene🤣 Benim yeğen de bayılıyor buna. Sayesinde hareketleri sözleri ezberimde hep. Birazdan söylemeye başlarım ben de🤣

 • Ben bu söylenenler den bi haberim!! Sanırım uygun yaş gurubunda çocuğum olmadığı içindir. Walla siz yazmışsınız ben okudum hiç fikrim yok konuyla ilgili🤣🤣👍

 • İnsanlar tuhaf nedenlere bağlanan şeyleri seviyor, daha çok ilgilerini çekiyor. Bizim memlekette ünlü olanlara bakarsak da, maymunluklarıyla öne çıkıyorlar 😂 Ama şarkı da hareketli hahxa

 • Ay çok şükür o dönemleri atlattık. Gerçi biz çok şarkı falan dinlemiyorduk. Genelde Pepe, kuzucuklar, harika kanatlar, öcük ile böcük vs tarzı çizgi filmler sabahın köründe açılırdı. Sanırım anaokulu, kreş tarzı yerlerde de çocuklara defalarca dinletildiği tüm Dünya'da her kreş ve anaokulunda tıklandıysa normaldir.

 • Böyle bir şeyden ilk kez şu an haberdar oluyorum. Mutlaka videoda çocukları çeken sübliminal bir olgu olduğunu düşünüyorum. Belki de çocukların psikolojisini ruh halini etkileyecek b-ve bağlanma duygusunu tetikleyecek bir şekilde dizayn edilmiş ve üretilmiştir. Bu olgu aynı zamanda yaşı büyük olan insanlarda rahatsızlık duygusu oluşturabilir. Çok garip ve incelenmesi gereken bir durum bence. Ben olsam bu şekilde ünlenmiş bir şeyi çocuğuma asla izletmem, ne olacağı belli mi olur? Mavi Balina gibi travmatik ve korkunç olaylardan sonra her şey beklerim.

 • Çocuklar çok seviyor yeğenlerimden biliyorum dinlerken dans ediyorlar 😄

 • Allahım ya hahajjajjaja ilk defa dinledim. Çocuklar için sanırım melodisi hoş geliyor. Özellikle 1 yaşına girmiş çocuklar için.

 • Çocukların ellerine verilen telefonlar var bu başarının arkasında. Kuzenlerim saatlerce telefonda Youtube videoları izliyorlar. Kutu açmalar, orta yaşlı insanların garip garip karakterlere büründüğü role playler etc. İzlemesi korkunç olsa da bu videoları ben genelde kuzenlerimin bu videoları nasıl seçtiklerine dikkat ediyorum. Genel olarak tekrar tekrar izliyorlar aynı videoyu. Bak şimdi ne olacak diye beni heyecanlandırmaya çalışıyorlar bide acaba ne olacak (?)
  Şaka filan bir yana bu insanlar da deli paralar kazanıyorlar. Türkiye'deki cringe youtuberler bile ciddi izlenme sayılarına ulaşıyor. Arkadaşlarla sürekli birbirimizi gaza getirmeye başladık bu sebepten. Böyle saçma sapan kanallar açıp zengin mi olsak diye ama cesaret edemeyeceğiz galiba.

İlginizi çekebilecek diğer sorular