Siz Kazım Koyuncu’yu nasıl hatırlıyor sunuz?

Siz Kazım Koyuncu’yu nasıl hatırlıyor sunuz?

 

Bugün Kazım koyuncunun 49.doğumgünü .Karadeniz’in şair ceketli çocuğu iyi ki doğdun !

Kendini ‘’ Müzisyenim ,ondan sonra bir Karadenizliyim ama hepsinin ötesinde bir devrimciyim diye tanımlıyordu. Karadeniz müziği ile rock müziği sentezleyerek kendi tarzını oluşturmuştu.Müziği ,şarkılarıyla benim gibi milyonlarca kişinin kalbine dokunmuştu  hala da dokunmaya devam ediyor.

Onun ölümsüz sesini ,sözlerdeki duyguları kalbime işleyen yorumunu, dinlemelere doyamam.Onun şarkılarıyla hüzünlenmenin başka bir tadı vardır,ayrıcalıklıdır.

Bazı insanların öldüğüne inanmam o da sesiyle,nefesiyle,şarkılarıyla hayata karşı duruşuyla aramızda olacak sanki yarın yine sahnede olacak gibi.

 Şarkılar bir çığlığa sığınmaksa şimdi

Sonsuz bir yangın gibi

Sevmesem öyle kolay çekip gitmek

Yaralı bir kuş gibi...

 

Siz Kazım Koyuncu’yu nasıl hatırlıyorsunuz? Sevdiğiniz bir şarkısı varsa sizde buraya bırakın

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
  • Genç yaşta ünlü bir müzisyen olmasına rağmen para için insani değerlerinden asla vazgeçmeyen, 33 yıllık kısacık ömrüne çok şey sığdıran müzisyen, söz yazarı, devrimci, güzel yürekli insan.

    "Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, ernesto "ç´e" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük.Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya."

İlginizi çekebilecek diğer sorular