Siz Bülent Ecevit’i nasıl bilirdiniz?

Siz Bülent Ecevit’i nasıl bilirdiniz?

Bugün Türk siyaset tarihinin en önemli mihenk taşlarından biri olan Bülent Ecevit’in 11.ölüm yıldönümü.Kendisini rahmetle anıyoruz.Karaoğlan lakabıyla bilinen Bülent Ecevit 50 yıl boyunca Türk siyasetine yön veren figürlerden biriydi.Siyasi hayatı boyunca Kıbrıs barış harekatı gibi önemli bir olaya da imza attı.Siyasi kimliğinin yanı sıra şair ve yazar kimliğiyle de tanınırdı ,şiir ve siyaset üzerine çok da kitap yayınladı.

Ben onu düşündüğümde siyasi görüşü dışında dürüst ,sözünü hiç esirgemeyen eşine tutkuyla seven bir insan olarak hatırlıyorum.

 

Siz onu düşündüğünüzde aklınıza ilk ne geliyor?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
  • Her zaman saygıyla anacağım ülkenin entelektüel seviyesinin ve dürüstlük seviyesinin çok üzerinde devlet adamı. Türkiye'nin bazı insanları ne yazık ki aşağılık kompleksine sahip, sahtekar, eğitimsiz ve çoğu zaman gerici insanlar. Bu ülkenin insanları vatanını seven insanlara, çabalayan idealist insanlara itina ile her zaman ihanet edip ülkeyi siyasal İslamın ve dolandırıcıların eline attı. Milliyetçilik dedi sonra buna. Ülkem adına kahroluyorum her geçen gün. Her zaman saygıyla anacağım.

İlginizi çekebilecek diğer sorular