Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • @prof.langdon, cok haklısın ama bu tema üzerinde maalesef oynama durumumuz sınırlı. O yüzden tema değişikliğine gidiyoruz zaten. Hazır tema olarak piyasada pek fazla soru cevap teması seçeneği yok. En iyisi bu diye secmiştik hazır temaların içinden ama bu da genelde 300-500 soruluk siteler için hazırlanmış bir tema. Ağır, hantal ve çok atraksiyon seçeneği sunmuyor. Biz de kendi özel yazilimizimizi yazdırmaya başladık ama bu Corona süreci vs derken iki aylık bir gecikme oldu. Kısa sürede yeni temelamizda daha özgür olacağız inşallah.

 • Umarim daha kullanisli olur

 • Daha kullanışlı olacağı muhakkak zaten @prof. Sürekli tema diyorum ama aslında tema değil komple sistem değişiyor. Bu tema wordpress teması ve hem wopdpress altyapısı çok hantal hem de bu tema. Ama soru-cevap teması olarak hazır temalar içerisinde çok seçeneğimiz yoktu. Çünkü hazır soru cevap teması olarak toplasanız 10 tema yoktur dünya genelinde. Yeni yazılımımız facebook mantalitesi ile çalışan bize özel bir yazılım olacak. Ama 1- Yazılım sadece bize ve amacımıza özel. O nedenle bunun gibi her amaca yönelik tasarlanıp da özelleştirilmeye çalışılan bir yazılım değil. 2- Geliştirilebilir olması: Olmayan bir özellik bile olsa geliştirilebilir ve monte edilebilir özellikte yazılım yapılıyor. İstenen bir özellik eklenebilecek nitelikte. Sadece yazması zaman alır o kadar. İmkansız diye bir şey yok. 3- Hantal bir yapısı yok. Site hızı mobilde bile 0.3 saniye gibi bir açılış hızı olacak.
  4- Sorudan soruya geçişler çok daha hızlı olacak.

  Kabaca saymakla bitmeyecek pek çok iyileştirme var. Henüz arayüz tasarımı tamamlanmasa da kabaca https:///demo.sormamlazim.com

 • @Aleyna şimdi linki cepten acamadim ama bilgisayardan bakicam.
  Site ne kadar pratik kullanimi olursa o kadar tutulur. Insanlar sorulara cevaplara ve takiplerine kolayca ulasabilmeli.
  Renk secimi renk uyumu ve vurgular onemli
  Ayrica ozel msj sistemi adeta mail gibi re. Re re seklinde gekiyor bunlar haliye insann aklini karistiriyor

 • Her nekadar aksaklıklar olsa olsa da bu site gayet başarılı bir şekilde çalışıyor. Site hazır temaymış ve dünya genelinde hazır tema sayısı azmış bu yüzden de hazır forum teması hazırlayanlar çok üstün performansa odaklanmamıştır çünkü yazılımda işler böyledir. Yapabilecek bile olsan bir anda 100 kat daha iyi bir yazılım çıkarmazsın. 2-3 kat daha iyisini çıkarırsın zaten popülerlik alır. Herşeyin en iyisini yaparsan yaptığın şeyin değeri düşer. En iyiden bile 100 kat iyi olursun sonra da elinde başka birşeyin kalmaz onun yerine en iyiyi 2 ye katlarsın sornra o seni ikiye katlar sonra sen gene katlarsın falan. Ama özel yapım temada olaylar başka. ÖZel yapımda parana bakarsın. Özel temayı dört gözle bekliyorum.
  @Aleyna sorularda ve yanıtlarda yazdığımız yazıyı şekillendirme seçenekleri de olursa çok güzel olur.

İlginizi çekebilecek diğer sorular