Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • şiirle hiç aram yok, ama şu bir gerçek o eserlerden birini ben yapmış olsaydım bu sefer ben ben olmazdım

  • Bu konuda seçim yapmak oldukça zor olsa da sanırım bir kitap yazmış olsaydım bunun Suç ve Ceza olmasını isterdim. Çünkü Dostoyevski’nin bu romanı yazarken hangi ruh hali içinde olduğunu hep merak etmişimdir hem bunu anlayabilmek için hem de böylesine güzel bir klasiğin yazarı olabilmek için Suç ve Cezayı yazmış olmak isterdim. Film olarak ise çok severek defalarca izlediğim bir İran filmi olan Serçelerin Şarkısı diyeceğim. Defalarca izlememe rağmen her seferinde kendimden bir şeyler bulduğum ve izlemekten zevk aldığım bu filmin yazarı olmayı çok isterdim. Ve bir şiiri yazmış olsaydım pek çok şiir yazmış olmak isterdim ama sanırım Ali Lidar’ ın Duruma Uygun Bir Ayet şiirini seçerdim. Çünkü her bolümü ve her bir kıtası benim için yazılmış gibi. Güzelliğiyle dilime pelesenk olmuş bu şiiri yazmış olmayı isterim.

  • Bir Zamanlar Anadolu'da filmini yazmış olmayı çok isterdim. Bütün detaylarıyla harika bir film. Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğinin de filmin muhteşemliğine katkısı çok büyük elbette yine de böyle harika filmlerin herhangi bir parçasında katkım olsun isterdim.

  • Açıkçası kitap tercihim olsaydı Paulo Coelho Simyacı veya Stefano Anna Tanrılar Okulu olurdu.Bu iki kitap bende iz bırakan kitaplar oldu.Hayat ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi uygulaması ne kadar zor olsa da.Film olarak düşündüğümde bu sayı çok fazla artacak gibi görünüyor.Dövüş Klubü,Esaretin Bedeli ,Olağan Şüpheliler,Akıl Defteri ,Baba filmi olabilirdi.Çok uzun karar süreci sonunda ilk tercihim Esaretin bedeli olacak gibi görünüyor.Bir dostluk hikayesinin bu kadar güzel anlatıldığı bir filmi yazmak isterdim. Oyun denince aklıma Profosyoneller geldi bir anda .İki oyuncunun sahnede devleştiği ve hikayesiyle başlayıp bittiği anlaşılmayan bir oyundu.Şiir içinse ilk tercihim yer çekimli karanfil olurdu.

  • harry potter

  • Kitap kısmına cevap vermek istiyorum Şeker Portakalı nı yazmak isterdim.Yazar bu eserde gerçekten inanılmaz iş çıkartmış.Bir çok dile çevrilen kitap milyonlarca okunmuş ve eminim her bir okurda farklı reseptörleri tetiklemiştir. Film bana göre değil ama İstiklal Marşı nı ben yazmayı çok isterdim.Samimi olmak gerekirse başından sonuna kusursuz ve büyüleyici dizelere sahip...

  • Sanatla aram yoktur

  • Euphoria filmini ben yönetmek isterdim süper bir film.

  • Attila İlhan'ın Yağmur Kaçağı şiirini, Yusuf Atılgan'ın Aylak Adam'ını ben yazmış olmayı çok isterdim.

İlginizi çekebilecek diğer sorular