Sevişmenin kalitesini süresi mi belirler?

Sevişmenin kalitesini süresi mi belirler?

Bir ilişkide süre önemli midir? Ne kadar uzunsa o kadar iyi midir yoksa kısa da olsa kaliteli olabilir mi? İlişkide kaliteyi belirleyen unsur süre midir? Yoksa başka hangi kriterler vardır? 


Davet sistemi gelene kadar buyrun soruya gençler :)

@asilya @aleyna @recete @prof-langdon @youngprof @naxos @pisagor @keyboardlord978 @gregorsamsa @erol-2 @reni  @cucser

@yalniz06  @mekar  @sunshine  @mervee  @respony  @gulsum-onat  @sevdaligenc12  @enjoymyrhythm  @melih-olgun35  @hayalet  @ruzgar0751  @hasan  @talha  @ismimyokkibenim1  @borataner  @scott  @serseri  @iboaaa  @can21  @oget355  @mutluluk3636  @garipadamm  @atakan5419652812  @ceterisparibus  @volkan23  @bilmem-kim  @geceninozgurdusleri  @makro466  @tecrubeli-bankaci  @aernvern09  @hayat  @derinonur  @snowman  @serkan16  @yaprakelf  @izmirviskipuro  @cuneyt  @toprak35  @kalkcaykoy  @ruhsuzumamaoluyum  @cookie-monster  @sssasss  @arzutaskin  @aliko  @kursat2727  @kenanal  @gamzedeva  @gumusefendi11   @bestona   @youngprof  @meliss  @karrr  @men-angel  @ada06  @cengiz  @erkanist  @safak  @omeraydogan  @mete-yil  @ugurky16  @erol123  @white-48  @mstf34  @kampci  @lemon  @lemon1  @yilmazbeyy  @kerimcan45  @eros59 

 

0 | 1 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • @fulla süre önemsiz benim için bir otomobil sıfırdan yüz km hıza 9 sn de çıkabilirler diğeri 3 sn de çıkabiliyor evet ama ya verdiği keyif? Ben aldığım keyife bakarım walla.İnsanlar bazen eksik keyif aldığı için iki tane bayan ile yatağa giriyorlar!!! Sonuna kadar haklılar abi! Keyif almadığım bir iş seni nereye götürür? Sabaha kadar göz göze bakışalım uzun süre mi? Evet! Sabah aynı abazaysan değişen ne oldu ki?

  • ilişkide süre önemli tabii ki ama ilişkiye kalite katan şey bence tecrübeden geçiyor

  • İlişkinin kalitesini süresi değil, aradaki ten uyumu ve ruh uyumu belirler. Ten uyumu olan çiftler daha ilk beraberlikten itibaren karşı konulmaz bir çekim hisseder, harika bir cinsel yaşama sahip olur ve neredeyse hiç cinsel sorun yaşamazlar. Tenleri uymayan çiftler ne yaparlarsa yapsınlar tatminkar bir seks hayatına sahip olamıyor. Yani ten uyumu içgüdüsel ve tamamen bizim kontrolümüz dışında gerçekleşen bir çekim.
    Ruh uyumu ise, beklentiler, istekler, fanteziler birbirini destekler niteliktedir.
    İlişkilerde seksin kalitesinin ölçüsüdür alınan zevk.

  • Bana gire süre sadece sınavda önemlidir. Hayatta suredegil sonuç önemlidir. An olur saatlerce sevişirsin ama doymazsın. An olur kişi olur 5 dk. Birlikte olursun hatta birlikte bile olmazsin tenini teninde gözünü gözünde hissedersin unutlmaz anlar yasar haz alirsin

  • İlişkilerde her birleşmenin kendine ait bir senaryosu vardır. Mesela bir tartışmanın arkasından sert bir seks yaşanırken, loş ışıkta güzel bir müzik eşliğinde dans edilerek başlanılan birleşme saatlerce sürebilir. Önemli olan kesinlikle çiftlerin birbirini duygusal olarak tamamlayabilmesi ve bunu eyleme dönüştürebilmesi. ( ne uzun yazdım be 😀 )

  • Kaliteyi belirleyen unsurlar arasına süreyi koymak bana pek mantıklı gelmiyor. Her şeyden önce ruhani bir uyum olması gerekiyor bence. Partnerlerin birbirine olan ilgi ve sevgisi, aralarındaki kimyanın tutması ve birbirlerine karşı hissettikleri çekime düzeyi göz önünde bulundurulması gerekiyor böyle bir konuda değerlendirme yapmak için. Birbirlerine karşı yoğun bir çekim ve yüksek bir enerjiye sahip olan çiftler için süre bağlama göre değişen bir fantezi olabilir ama kaliteye etki eden bir şey olduğunu düşünmüyorum.

İlginizi çekebilecek diğer sorular