Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Sonuna kadar.
  Ha birde sazan gibi duyduğu güzel bir çift söze atlar 😂😂

 • Ben şuna inanıyorum : Bir sevgi insana herşeyi yaptırabilir bir de sevgisizlik. Bu yüzden yazdıkların ve yazmadıkların hepsi doğrudur.Bir insan sevgiye aç ise hiç bir şeye doymuyor ve doymayacak demektir👍👍👍

 • Katılmıyorum. Bu cinsiyete göre şekillenmiyor. Karakter özelliklerine göre. Hatta erkeklerde bu hırçınlıkla, şiddet eğilimi doğuruyor.

  Ama en net örnek, karşılarına çıkan her sevgiye inanıp hayal kırıklığına uğramaları oluyor. Kendimden biliyorum.

 • Neyin eksikliğini yaşamışsam onu yaşatıyorsun bence... Sevgisiz büyüyorsan ileride sen de sevgi göstermiyorsun çünkü nasıl gösterilir tecrübe edememişsin. Ve sevgi nedir bilmediğin için kolay aldanıyorsun.

 • Sevgiye aç insanlar, yalnızlıktan korkarlar. Yalnız kalmak kendi düşünceleri ile kalmaktan kaçınırlar. Her durumda karşılarındakini kaybetmemeyi düşünürler, bütün çabaları da bundandır. Bununla beraber bu insanların üzülmeleri de oldukça kolaydır.
  Çocuk yaşta, erkenden karşılaşılırsa sevgisizlikte hayat boyu bu kişiler ikili ilişkilerde başarısız olurlar. İğrenç döngüden çıkmak için çabalar dururlar fakat sevginin ne olduğunu öğrenmediklerinden asla doyamazlar sevgiye. Yaş iyice ilerleyince böyle bir muhtaçlık insanı yorar. Buna ihtiyaç duyduğunu kabullenmek güçleşir. Hırçınlık da bu evre de başlar. Aynı zamanda duygularını paylaşmaktan da çekinirler.
  Dünyada sevgisiz çocuklar öyle çok ki. Bir elinizi uzattığınızda, parmak uçlarınıza bile dokunmaya çekiniyorlar. Bazıları sokakta büyümekten böyle bazıları ailelerinin yanında bile sevgisiz büyüyor. Ne acı...

 • sevgiye açlık hayatımız da ağacın dalları gibi yukarıya doğru ayrılır aşağı doğru kök salıp tutunduğu sebepleri vardır. AŞK, ARKADAŞLIK, ANNELİK, SOSYAL HAYATIN HER NOKTASIN DA KENDİNİ GÖSTERİR tabi bunları farklı sırlamalara koyarız hangisi eksik veya yok ise kendini daha iyi hissetmenin en önemli sebebidir sevilmek, hangi nokta da olursak olalım iş aile eş arkadaş vb sevilmek ile ödüllendirilmek isteriz kendimizi.

 • Bence cinsiyet ayrımı olmadan, sevgiye aç olan insan birçok sevimsiz özelliği barındırabilir.
  Hırçın olur, duyarsız olur, nefret dolu olur, hatta çoğunlukla kötü olur..
  Eğer çocukluğundan beri sevgi görmemişse zaten bu yüzden çok sevimsiz ve soğuk bir kişilik çıkmıştır ortaya..Aynı zamanda da bencildir..
  Ben çevremdeki bu tarz tipleri düşünüp yorum yapıyorum.Belki sizin sevgisizler daha sevimlidir, bilemem..
  Sevilmedikleri için sevmeyi de bilmiyorlar, kıskançlık vb keskin ve yıpratıcı duyguları da sevgi sanıyorlar..Dıştan yüksek duvarları oluyor, aslında içinde çaresiz ve incinmekten korkan bir çocuk çıkıveriyor..
  Bazıları isteyerek, bazıları da istemeyerek zarar veriyor karşısındakine ama zarar veriyor muhakkak bir şekilde..
  En iyi ihtimalle o sevgisiz ruha sevgiyi öğretmeye çabalarken çok yorulursun, bence her türlü değmez anlayacağınız..
  İyi Anne ve baba olmak, insanları çocukluktan itibaren sevgiyle büyütmek genel hayatları için çok önemli bence..

İlginizi çekebilecek diğer sorular