Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Nenkadar sevdigime bagli.

 • Sevdiklerime karşı çok sabırlıyımdır ve onlar için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştığımdan kendime zaman zaman duygusal olarak zarar verebiliyorum. Neyse ki bu durum 2-3 kişiyle sınırlı.

 • Fedakarlık derdim... Fakat... Dünya yüzünde olan her insan tarafından zaman zaman yapılan ama kimilerince sadece kendilerinde bulunan ulaşılmaz bir özellikmiş gibi sunulan davranış biçimi haline geldi artık. Bu yüzden artık, sevdiğin için neler yaparsın soruları canımı sıkıyor.
  Fedakarlık, bir insanın bir başka insan için - onun böyle bir talebi olmadığı halde, kendi isteğiyle- emek vermesi ,çaba sarf etmesi,güzellikler yapmasıysa eğer:
  fedakarlık yapan, yaptığı şeylerin hiç unutulmamasını isteyerek yapıyorsa ve eğer beklentileri yükseliyorsa fedakarlık yaptıkça ,fedakarlığı karşısındakine acı vermekten ve yaptıklarını ona zehir etmekten başka bir şeye yaramayacaktır kanımca.
  Fedakarlık yapanın ,yaptığı her neyse unutsun mümkünse , ya da vazgeçsin gerekenden fazlasını yapmaktan. sürekli yaptıklarından bahsedenlerin fedakarlığı değerini yitirir ya da bir süre sonra yitirecektir .karşındaki insan değer biliyorsa ne ala,bilmiyorsa da yapmaz ve susarsın diyor başka da bir şey demiyorum...

 • Gerçekten sevdiğim insanlar için ne gerekiyorsa yaparım.

 • gerçekten sevdiğim biriyse, sanırım maksimum kendi canıma kadar ilerlerdim. hepimiz sonuçta kendi benliğimiz için varız bu dünyada. uğruna ölürüm diyebilecek bir mantığım olmadığından bunu yapmazdım. bu tarz söylemleri söyleyenlere de boş laf olarak görüyorum. sözlerimde bile aşırı derece gerçekçi oluşumdan ötürü olsa gerek yapmayacağım şeyleri söylemekten itina ile kaçınıyorum.

 • Ben yapmam dediğim hemen her şeyi sevdiğim insanlar için yapmışımdır. Kendimden bile beklemediğim adımlar atmış, hiç hesapta yokken bambaşka işler yapmışımdır. Söz konusu sevdiğim insanlar olunca, oldukça cesur davranabiliyorum ve kendi sınırlarımı bayağı bir zorlayabiliyorum. Canımı istese veririm herhalde, ötesi yok.

 • Rahatsız olmadığım bir konuysa sınırlarımı zorlamaktan çekinmem. Sevdiğim kişi için ailemi ya da arkadaşlarımı karşıma da almamaya çalışırım. Rahatsız olduğu özelliklerimi tartarım, beni ben yapan özellik bu mu değil mi? Duruma göre değişmeye özen gösteririm ya da çabalarım. Sonuç olarak sonuna kadar giderim diyemem ama denerim.

 • Sınırları hiç zorlamadım. Bunu yaşamadan da bilemem. Burada atıp tutmak da istemem doğrusu...

İlginizi çekebilecek diğer sorular