Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Erkek Görüşü
 • Hayatimi şansa biraktim daha buyugu var mi 😂😂

 • Bu kadar şanslı olduğumu düşünmediğim için bu güne kadar hiç oynamadım:)))

 • Hic oynamadim oynamayida dusunmuyirum.

 • Son dönemlerde sayısal lotonun bırakın aynı ili çıkmasını hep aynı ilçeye çıkması kafalarda sorular oluşturmuyor değil gerçi çok uzun zaman oldu oynamayalı.Herkes gibi ya çıkarsa deyip Yılbaşı zamanında milli piyango bileti alıyorum.Eskiden beri düzenli olarak oynadığım tek şans oyunu kazı kazan o da alışkanlıktan sanırım.

 • Açıkçası net düşüncem şans oyunları hakkında onların haram olduğu ve oynayan kişilerin kul hakkına girdisidir. Sonuç olarak devlet şans oyununu oynayıp kazanan kişiye kendi kasasından vermiyor bu ödül parayı. Senin benim vergilerim bu ödül. Bu yüzden oynamadım oynamamam. Yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.

 • Bu ülkede kumar oynamak, oynatmak, kumarhane işletmek Tck. madde 228'e göre suçtur. Devlet kumarı yasaklamıştır. Kim yasaklamışsa Allah razı olsun. Kumar sadece hastalıktır.

  Peki bu şans oyunları nedir ulan? kim icad etti? Kumarın değişik şekli olan şans oyunları tüm topluma yayılmış durumda. . 15-16 yaşındaki çocuk sayılacak gençler ganyan bayilerinden, iddia büfelerinden ayrılmaz durumda. Kumarhaneleri kapatan devlet, kumarı tüm topluma yaydı. Devlet eliyle düzenlenen şans oyunları tüm toplumu kuşatmış durumda. Genç, yaşlı, yoksul zengin, şehirli, köylü her yere ve her kesime ulaşacak yaygınlıkta. Milli piyango, iddia, hemen kazan, labirent, sayısal loto, on numara, şans topu, at yarışı, spor toto, spor loto, gol 7.. Ve daha neler neler.. Peki bunları icad edenler, göz yumanlar, teşvik edenler.. Bunlar kumar olmuyor öyle mi? onlara ne diyeceğiz?

  Las vegas'ta rulet, black jack, poker, punto banko, bingo oynayan kumarbaz Amerikalılara ve kumarbaz turistlere indirilmiştir sanki bu dinin günah boyutu da.

  Ganyan bayiiinde eşek seçimi yapan, euzü besmeleler eşliğinde iddia oynayanlar farklı. onların ki kumar değil zaten(!)
  Bu toplumun, bu mantıkları bana mantıklı gelmiyor.

 • Ben takıntılı olarak hiç oynamadım şans oyunlarını ama ailem ne zaman sayısal loto oynasalar bana sayı sorarlar. Bu konuda şanslı olduğumu filan söylüyorlar ama ben inanmıyorum. Gerçekten şanslı olsam bu zamana kadar herhalde kazanmış olurduk.

 • Hiç oynamam. En fazla çekilişlere katılırım o da çıkmaz :D

 • Hiç oynamadım ama bir gün oynamayı düşünüyorum. Kısmet olmadı sadece😊.

 • Para kazanmak üzerine oynanan şans oyunlarını ben oynamıyorum, büyük konuşmayayım ama oynamam da. Hem doğru bulmuyorum hem de o gereksiz bir vakit kaybı olarak görüyorum. Kazanma ihtimalinin düşüklüğü, bu oyunlar için harcanan enerjiye ve vakte değmiyor bile. Üstelik kazansa bile o paranın tadı tuzu bile olmaz ki, yanlış geliyor yani. Ama mesela arkadaşlarla keyifli sohbet ortamlarında, eğlenceli vakit geçirilen akşamlarda oynarım. Çünkü oradaki tek amaç birlikte güzel vakit geçirmek ve eğlenmektir. Yani aslında benim için olay, tamamen niyetten geçiyor. O şeyin doğruluğunu niyet belirliyor.

 • https://www.gazeteduvar.com.tr/on-numara-cekilisi-8-ve-32-fisildandi-video-1502040
  Bugün haberlere düştü. 28 eylüldeki on numara çekilişinde bir bayan sesi önce 8 v e32 rakamlarını fısıldıyor, sonra o rakamlar düşüyor. Ama daha sonra medyaya verilen videolarda yüksek sesli müzikle o sesi kapatmışlar. Suç duyuru yapılacakmış.

İlginizi çekebilecek diğer sorular