Sahne Kadınların ! Sevgili Bayanlar Acaba Haberdar mısınız?

Oyuncusu, ışıkçısı, yönetmeni, yazarı, kısacası her şeyiyle tamamen kadınlardan oluşan bir tiyatro için yola çıkıldı. Üsküdar Belediyesi ve Tiyatro Greyfurt işbirliği ile başlatılan projede, tiyatroya gönüllü olan bütün kadınlar yer alabilecek.
Üsküdar Belediyesinin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında planladığı projeyi Tiyatro Greyfurt üstlendi. Projede, öncelikle başvurular alınacak. Haftada iki gün verilecek olan tiyatro eğitimi üç ay sürecek. Bu kurs süresince, yeteneklerine göre kadınlar oyunculuğun yanısıra, ışık-dekor gibi alanlarda da eğitim alacaklar. Üç aylık eğitim sürecinin ardından, kursiyer kadınların hazırladıkları bir oyun da sahnelenecek.

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Açıkçası haberim yok. Oldukça iligimi çekti. Kadınlarımıza destek vermeliyiz bence. Çok güzel bir kararf ve uygulama olmuş bu. Umarım birçok kadınımız bu kurslara katılır ve sonunda onların elinden çıkmış bir tiyatro oyununu keyifli bir şekilde izleriz.
    bir kadın olarak her ne lazımsa bu konuda destek vermek isterim açıkçası. bu yorumu yaptıktan sonra gidip araştıracağım. teşekkür ederim ayrıca haber verdiğiniz için

  • Çok iyi bir girişim. Hemcinslerim adına sevindim.

İlginizi çekebilecek diğer sorular