Rüyalar Gerçeğin Habercisi Midir?

Rüyalar Gerçeğin Habercisi Midir?

Ara sıra rüyalarımda anlamsız fakat mantıklı hissettiren şeyler görürüm. Bazen rüyalarımı suya anlatır bazen bir yerlere yazar unutmamaya çabalarım. Birkaç kez rüyalarımın gerçek olduğuna gördüğüm olayın gerçekleştiğine şahit oldum. Bu durum beni çok korkuttu zira olacakları bilmeme rağmen bir şey yapamadım. Notlarımı kontrol ettiğimde benzerlikleri fark edip daha çok korktum. Elimden geleni yaptım uyumamak rüya görmemek için ama hep bir yolunu buldu düşlerim. Aynısı başkalarının başına da geliyor mu ya da bu konu hakkında bilginiz var mı?

Paylaşırsanız çok sevinirim.

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Kesinlikle haberci rüyalara inanır ve her rüyamın anlamına bakarım. Birçok kez ertesi günü aynı olayı yaşadığım oldu ya da rüya tabirinde müjdelediği şeyin gerçekleştiği. Önemsemediğim tek rüya türü gün içinde kafamın çok meşgul olduğu şeyleri gördüğüm rüyadır. Altında anlam aramam. Haricinde hisleri kuvvetli bir insan olarak gördüklerimi yaşadığımda beni de tedirgin etmişliği vardır. Kafayı bu olaya çok takmadığımda rahatsız edici tarafı azaldı diyebilirim. Umarım hep en güzel rüyalarımız çıkar.

  • Riyalar onem arz eder ama ruyalara gore de hayatabyin verilmez

  • Evet haberci rüyalar gercekleşiyor. Ben de çocukluğumdan beri haberci rüya görürüm ve hepsi gerçekleşir. Maalesef değiştirmek çok zor. Özellikle ölecek kişileri mutlaka görürüm.

  • Hiç rüyam ile bağlantılı bir olay yasamadim. Sık rüya gören birisi de değilim. Bağlantı olduğunu da düşünmüyorum.

  • Ama bu sitenin sloganı zaten suya anlatır gibi anlatmak. O yüzden gördüklerinizi ya da yaşadıklarınizi suya anlatır gibi burada anlatabilirsin @janedoe 👍

  • Rüyalarım genelde etkisinde kaldığım olaylar üstüne olur, haberci rüya gördüğümü hiç sanmıyorum. Haberci rüyaların da herkese göründüğünü düşünmüyorum zaten. Pek rüyalara inanmıyorum bu yüzden.

  • Ben çok sık rüya görmem ama gördüğüm zaman da "rehber rüyalar" diye tabir edilenlerden görüyorum ve gördüğüm her rüyayı iyiye yormaya çalışıyorum. Etkisinde kalıyorum evet. En son, yakın zamanda kaybettiğim babamı gördüm ve mezarının cennete baktığını söylediler bana.. Umarım öyledir.

  • Bir yerde okumuştum aslında rüyalarımız bilinçaltımızda yaşadığımız sorunların çözümü ya da vereceğimiz kararların sonucu olarak karşımıza çıkarmış. Bende çok sık rüya görürüm ve genelde bu rüyalar yaşadığım olaylarla bağlantılı olur. Bir sorunum olduğu zaman onun çözüme nasıl ulaştığını bunun için neler yaptığımı gördüğüm de olmuştur. Bu akla biraz korkunç gelebiliyor ama mantıklı düşündüğümüz zaman aslında rüyalar bilinçaltımızın yansıması ise rüyalarımızda bu tür şeyleri görmemiz normal olabilir. Ama geleceğin habercisi olduklarını pek sanmıyorum, sadece bilinçaltı meselesi :)

  • Bence rüyalar çoğu zaman sadece bilinçaltının birer yansımasıdır. Üzerine fazladan anlam koymak gereksizdir.

İlginizi çekebilecek diğer sorular