Round 1!!!Güzellik- yakışıklılık zeka ve karaktere karşı!! Sizce kim kazanır ?

Round 1!!!Güzellik- yakışıklılık zeka ve karaktere karşı!! Sizce kim kazanır ?

Aşırı güzelllk veya yakışıklılık bir yere kadar.Bir yerden sonra oturup sohbet edemediğin,birlikte gülüp eğlenemediğin bir sıkıntın olduğunda akıl alamadığın ya da sana bir şeyler katmayan kimseye tahammül edemiyorsunuz.Her şeyin sonunda zeka ve karakter mi kazanıyor? Ne derseniz?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Isin asli bu tamamen arz talep meselesi. Neyi ne icin istedigine bagli birazda

 • Güzellik ve zeka gibi kavramlar karşılaştırılınca aklıma hep bir fıkra gelir..
  Marilyn Monroe ve Einstein bir gün yan yana gelirler ve uzun bir sohbetten sonra Einstein’in zekâsı hakkında söylenenleri bilen Monroe, Einstein’e
  şöyle bir teklifte bulunur:
  ''Seninle birlikte bir çocuk yapalım. Benim gibi güzel, senin gibi zeki bir çocuğumuz olur." Bu teklif üzerine Einstein cevabını hemen verir:
  ''Ya güzelliği benim gibi, zekâsı senin gibi olursa...''

 • Benim için hiçbir zaman dış görünüş önemli olmadı. Dış görünüş puta tapmakla aynı şey. Zeka, ruhu, karakteri... Böyle unsurlar varken, bir önceki soru başlığı vardı, insan sevince kusurlar da yok oluyor. Ne de olsa karanlıkta, bütün bedenler aynı. Akıllı ve zeki olmayan insanlarla, arkadaşlık ilişkisi bile kuramıyorum. Bir de benim için ses tonu çok ama çok önemli. ASMR ile de alakası var. Yine ses tonunu sevmediğim insanlarla sohbet etmeyi sevmiyorum :( Diksiyona çok önem veriyorum.

  • Ses tonu kesinlikle benim için de çok önemli ya. Ses tonu hoşuma gitmeyen biriyle konuşamıyorum. Hatta takıntılılık derecesinde bile olabilirim. Telefonda uzun süre muhbbet etmek beni yıpratır, kapatmak isterim. Bırak ilişkiyi, arkadaşlarımın bile ses tonu kulağıma iyi gelmeseydi nasıl bir yol izlerdim bilemiyorum. Ve diksiyon çok önemli. Çok haklısın.

  • Düşüncelerinize katılıyorum. Yalnız genel bir tercih var, dış görünüşünü beğenmediğin birisini baştan eliyorsunuz. Yani fikrini, zekasını bile öğrenmiyorsunuz. Bu da bir gerçek...

 • Tabi ki zeka ve karakter kazanır. İnsan ömrünü sırf güzel veya yakışıklı diye neden aptal ya da karaktersiz biriyle geçirmek istesin ki? Üstelik yaşlanınca çirkinleşme olasılığı da çok yüksekken. 🤣🤣

 • Kesinlikle katılıyorum. Göz güzele bir yere kadar doyar. Eğer karşındaki kişi her ne kadar size cazip gelse de oturup bir konu hakkında konuşamazsan hatta onunla saçmalamasan muhabbet ilerlemez net.

 • Kim kazanacak tabiki ben 😄

 • İnsanlar her zaman profile dikkat ederler. Ve dediğin gibi sonrasında sonuç hep aynı biter. İki kelimeyi bir araya getiremeyen insanı yanında tutup ne yapabilirsin? Elbette ilk olarak dikkat çeken şey görüntüdür. Fakat görüntüyle devam edilmez. Benim için birinci planda her zaman zeka var. Beynini kullanmayan insanlara saygı duymuyorum. Kendini geliştirmeden ot gibi yaşayan, dışarıdaki dünyadan bir haber olan insanlara saygı duymuyorum. Saygı duymadığım bir kişinin görüntüsü ne kadar iyi olursa olsun asla yanımda yeri yoktur. 2. Olarak davranış geliyor; oturup kalkması, yemek yiyişi, bana yaklaşımı, insanlara,hayvanlara yaklaşımı önemli. Sonrasında zaten karşımdaki insanın görüntüsü ne olursa olsun benim için ‘’EN’’ oluveriyor.

 • Yalan değil dış görünüş bir insanla atılan ilk adımda önemli ama sonrasında karakter ve zeka olmazsa o insana katlanmak da zorlaşır.

 • Görünüş bana değiştirilebilir ve düzeltilebilir aslında ama aynısı zeka ya da karakter için geçerli değil. O yüzden önemli olanlar da bunlar.

İlginizi çekebilecek diğer sorular