Robotların dünyayı ele geçirmesine ne kadar kaldı?

Robotların dünyayı ele geçirmesine ne kadar kaldı?

Disney’in tasarladığı yeni robot kabuslarımız girecek kadar korkunç.Robot insan gibi bakabilmesi için özel göz, göz kapağı ve kaş tasarımına sahip.Yeni tasarladıkları robota daha insancıl özellikler eklemeye çalışmışlar fakat derisi olmadığı için robotun görüntüsü korkunç hale getiriyor.Robot insanla iletişime geçtiğinde insanın gözünün içine bakması,nefes alırken göğsünün inip çıkması ,kafasını oynatması gibi özelliklerle sahip  bunu göğsündeki sensör sayesinde gerçekleştiriyor.Davranış seçim sensörü okuma, göz atma ve onaylama gibi davranışları sağlıyor.İnsanların tepkilerine gerçekçi geri dönüş  yapabileceği için çok daha korkutucu ve gerçek insanmış gibi olacak.

 

Açıkçası bu robotu görünce robotlar gerçekten sonumuzu getirecek mi diye düşündüm ? (Hastalık ve doğal felaketler ve savaşlar getirmezse) Umarım çok yakın zamanda olmaz Sizce robotlar dünyayı ele geçirebilir mi ?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
En İyi Erkek Görüşü
  • Bence gerçekten robotların dünyayı ele geçirmesine ve kendi hükümlerini ilan etmesine çok az kaldı. Açıkçası adaletli davranan bir zihniyetle geleceklerse bence iyi bile olur. :) Teknoloji giderek gelişiyor ve insan zekasını aşan bir boyuta doğru ilerliyor. Robotların, yapay zekaların şu anda kendi aralarında koloni oluşturmadığını ve bunu insanlıktan gizlemediklerini nerden biliyoruz ki? Bence her şey olabilir, tetikte olmalıyız.

  • Şu hayattaki en büyük fobilerimin başında ROBOT lar geliyor. Yok yani, böyle korku olamaz. Robot resmi görünce bile ürperiyorum. Bu fikirden öyle korkuyorum ki... O dönemler umarım ben öldükten sonra gelir. Ya biz vicdanı, merhameti, kalbi olan insanların bile cinnet geçirip insan katlettiğini görüyoruz. Kalbi varken, canlara kıyabiliyor. Savaşlar, bombalara sebep olabiliyor. İnsan yapımı, yapay şuuru olan bir şeye nasıl güven olur. İnsanın kendini tanrılaştırma çabası bu robot olayı. Robotun yapay zekasını çok ileri seviyeye getirip bununla övünecekler. Yaşam yapıyoruz sanacaklar. İnsan zekasının üstündeki bu zeka, kendinden üretim yapmaya başlayacak. İnsanı yaşatır mı sanıyorlar? Abi korkuyorum ajj sdf . Yapmayın, etmeyin. İş gücünde, yapay zekasız robotlar iyidir, faydalıdır. Ama insan kopyası robotlara karşıyım, istemiyorum. Korkuyorum.

  • Ne zaman robotlar karakterler ve karaktersizler şeklinde ikiye ayrıldı işte o zaman korkmalıyız🤣🤣🤣

  • Amerikan ordusunun kaybolan robotları 14 tane robot ormana karıştırıp gps lerini kapatıp kaydoldular kimse onları bulamadı. Yine abd ordusunun ırak savaşında kullanmış olduğu robotlar ve arabistanda çölün ortasında sadece robotlar için kurulan ülke... 1984 yılındaki terminatör filmi gerçek oluyor...o zaman skynet ten bahsediliyordu şimdi ise starlink ten bahsediliyor...

  • Az kaldı. Akıllı telefonda, PCde yanlış bir işlem yapsam beni uyarıyor, şunu şöyle yaptın, yanlış, bunu böyle yap v.b.diye. Nasıl serbest düşünebiliyorlar? Benim kafa pek şarj etmiyor. Ama anlıyorum ki şimdiden iş başındalar. Tabletin şağ alt köşesinde göz işareti var..Oradan her hareketimizi kaydediyorlarmış.

İlginizi çekebilecek diğer sorular