Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Erkek Görüşü
 • Toplumda engelliler , kadınlar, çocuklar, yaşlılara her zaman pozitif ayrımcılık yapılmasi taraftariyim. Ama bu eşitlik sağlamak şeklinde değilde adil olmali. Eskiden beri çok sevdiğim bir cizim ne demek istediğimi çok güzel anlatıyor. Eşitlik ile adalet birbirine çok karıştırılan kavramlar ama dünya her şey eşit değil de adil olursa çok güzel ve yaşanası bir yer olacaktır.

 • Olmasi dogruda ne kadar dogru kullaniliyor tartisilir

 • Doğru kullanılması senin olsun hatırı sayılır bir kısım insanın doğru bildiğini dahi düşünmüyorum 🤣🤣

 • Ülkede haklarını bilmeyen onlarca engelli ve engelli haklarına sahip olmaya çalışan binlerce şeytan sayılabilir. Yine aynı insanlar devletin ya da vakıfların yardım parası için açlıktan ölüyoruz taklididen de çekinmez. Zaten ülkede işler tanıdık dayılar ve enişteler sayesinde yürüdüğünden bu yardımların gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştığına inanmak Pollyana'nın bile haddi değil.
  Aynı zamanda durumunu alıp daha da büyütüp bunu kullanan insan yok mu derseniz yine tonlarca. Sosyal medyada kim gerçekten ihtiyaç sahibi kim değil anlamak imkansız. Bir ara bir çocuk fakir görünmek için tepsi filan yamultuyordu hatta.
  Bu arada konusu geçmişken The Act dizisinden de bahsetmek isterim. İnsanların vicdanlarını kullanarak ev sahibi olan hastalıklı bir annenin ve hiç de hasta olmayan bir çocuğun hikayesi. Hem de her şey gerçek, evin renginden kızın ses tonuna kadar. E başrol Emmy aldı bu dizi sayesinde bir bakın derim.
  Pozitif ayrımcılık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. İşin kötü yanı gerçek bir haksızlık görüp durumu nazikçe eleştirsek bile hemen tepki çekebiliyoruz Linç kültüründen tabağımıza düşeni yiyoruz. Aman deyip yolumuza bakalım en iyisi.

 • Bu ülkede olması gereken ile olan arasında her zaman büyük uçurumlar var.Pozitif ayrımcılık olması gerekiyor doğru uygulanırsa tabi ki.Gerçekten bazı sosyal haklardan faydalanması gereken insanlar varken torpille, tanıdıkla gemisini yürüten bir sürü kaptan var yurdumda.Yoksul görünüp ihtiyaç sahiplerinin haklarından faydalanan nice insanlar gönül rahatlığıyla yaşıyor bu ülkede.Üzüntü verici olan düzelmeyecek oluşu böyle gelmiş böyle gider diğer bir sürü düzeltilmesi gereken konu gibi.

 • Pozitif ayrımcılık aslında herhangi bir cinsiyete tanınmış hak değildir. Eşit olmayan koşulları eşit hale getirmek için, eksik olan kişiye verilen ekstra haklardır.

  Örnek vermek gerekirse: Boyla alakalı bir yarışmada bir kadından kısa bir erkeğin eşit boylarda yarışması için, altına yükseklik kazandıracak boyları eşitleyecek bir şey konulması pozitif ayrımcılıktır.

  Kadın ve erkek arasında cinsiyet farkıyla yapılan pozitif ayrımcılık eşitlik ile ilgili bir paradoksun içine çeker ve cinsiyetçiliği asıl tetikleyen bilinçaltına işleten etkendir. Pozitif ayrımcılık olması gereken bir haktır, kullanılması ya da manipüle edilmesi gereken hak değildir. Bizim toplumumuzun karıştırıp suistimal ettiği şey de budur maalesef.

İlginizi çekebilecek diğer sorular