Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • İnanmıyorum desem yalan olur. Yani şöyle ifade edeyim; körü körüne inandığım ve kesinliğinden emin olduğum bir şey değil paralel evren olgusu. Fakat başka versiyondaki hayatlarımız olduğuna inanmak beni biraz mutlu ediyor ve içimi rahatlatıyor diyebilirim. Üstelik bu kadar büyük ve mükemmel bir evrenin henüz çok az bir kısmı hakkında bilgiye sahipken nerden bilebiliriz ki daha fazlasının olmadığını?

  • İnanmak istiyorum. Evrenin ya da gerçeğin tek bir katmanı olduğunu düşünmek bana biraz kibirli geliyor.

  • Kafamı çok karıştıran bir konu. Her düşündüğümde nedensellik ilkesinden dolayı imkansız oldugunu düşünüyorum bu kavramın. Çünkü nedensellik ilkesine göre her şey bir nedenden dolayı olur, hiçbir şey rastgele değildir. Ama tabi beyin durur mu kendi kendime bu tezi çürütüp karşıt cevap veriyorum: “e birçok şeyin gerçekleşmemesine neden olmak da nedenselliktir.” Ki bakıldığında gözlenebilen bir paralel evren yok. Algılayamadığımız boyutlarda, çeşitli düzenli yapıların olduğuna yönelik bir teori. Yani neticede kafamı bir hayli karıştıran ama üzerine düşünmeyi sevdiğim bir konu. Daha paragraflarca açıklamak isterdim ama okunduğunda bir delinin kendiyle konuşması gibi olabilir.

  • Paralel devlet gibi bir seyse sakata gelmeyelim

  • Atomdan daha küçük bir zerreciğin saniyeden daha kısa bir süre içerisinde aniden patlayarak şu anda içerisinde bulunduğumuz evreni oluşturduğu düşünülmektedir. Bu zerreciğin patlamadan önceki yerinde ise şu anda 'kara delik' diye tabir edilen belirsiz bölge bulunmaktadır. Bilim insanları bu bölgeden geçilerek fizik kuralları tamamen farklı başka bir 'paralel evren'e geçileceğine inanmaktadırlar. 'paralel evren' olgusu bu mantığa dayalı olarak üretilmiştir.
    Paralel evren... Başka bir söylemle kararsızlık evreni…Diğer seçenek..aY diğerini seçseydin ne olurdu evreni…Bütün evrenleri bir arada yaşarken oluşan kaos…Evren sonsuz. Biz oluşturmaya devam ettikçe de sonlanmayacak gibi.

İlginizi çekebilecek diğer sorular