Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Malesef denge kurmak gerekiyor ama oyle.bir dirum ki cogu mal sahibi 100 moraya verdigi yeri resmiyette 10 gosterdigi icin osler hepten karisiyor

  • Hem kira verdiğim hem de kira aldığım yerler var. O yüzden almamak da vermemek de mantıklı değil. Aldığımı verdiği yere ödüyorum. Benden kira alan kişi de benim kiramla geçiniyor. Nasıl vermeyeceksin? Bu yüzden de eğer devlet bir işletmeyi emrivaki kapatıyorsa giderlerini de karşılamalı. Bu bedeli mal sahipleri karşılamamalı.

    Ha bizlerde hata yok mu? Evet çok var. Ana cadde diye cebinde 5 kuruş parası olmayan insanlar 12-15 hatta 30.000 liraya dükkan kiralıyorlar. Özellikle de bu bistro-cafe tarzı kahveciler kira rakamlarını inanılmaz arttırdı. Haketmeyen dükkanlar haketmeyen rakamlara kiralandılar. Çok para kazanacağız diye piyasayı allak bullak ettiler. Şimdi de ağlıyorlar. Kusura bakmasınlar ama kendi düşen ağlamaz. Ne yalan söyleyeyim pandemiye kadar ben de gıpta ile bakıyordum. Ben eşşek gibi 5 ay çalışıp ürettiğim malı %10 karla vadeli piyasada ancak satabilirken 50 kuruşa mal ettiği çayı 8 liraya %1600 karla peşin satıyorlar ve keyiflerine bakıyorlardı. Dünyada kolay para kazanan herkes bir gün duvara toslar. Yok öyle bir dünya. Şimdi de battık diye mal sahiplerine yüklenemezler.

İlginizi çekebilecek diğer sorular