Online fal baktıranlar ve baktırmayı düşünenler var mı ?

Online fal baktıranlar ve baktırmayı düşünenler var mı ?

Selamlar :) 

Gündemimizde olan pandemi dolayısı ve çeşitli nedenlerden çoğumuz online fal baktırmayı düşünmüş ya da baktırmışızdır.Her işin ustası gerçekten farklı oluyor.Birkaç kez fal baktırmayı denedim ve sonuçlar beni o kadar çok şaşırttı ki anlatamam.Gerçekten usta her zaman farklı oluyor.Çeşitli online fal siteleri isimlerini verecek olursam.Tellwe gibi bir çok sitede fal baktırdım ve sonuçlardan memnunum.Tabi ki eğlence amaçlı görüyordum fal atarken.Kesinlikle ciddiye ama gibi bir durumum yok fakat insanız işte merakımız bazen bizi yenik düşürüyor.Bu alanda ilgimi çeken bir kaç şey ise bazı kullanıcılar ciddi anlamda kafayı fal baktırmaya takmış durumda.Bunu alışkanlık haline getirmişler.Bu denli sapıtmamalıyız bence.Her şey dozunda olmalı.Bu arada bir kaç sitede online falcı olarak çalıştım ve çalışıyorum şuanda da .Tamamen hislerim ve o an falda gördüğüm şekilleri ve sembolleri yorumlamak oluyor.Herkesin böyle olduğuna inanıyorum fakat bazı istisnaları var.Mesela ruhani varlıklarla bakım yaptığını söyleyen bir kaç arkadaşla konuştum.Başta garip gelse de olağan bir şey olduğunu zamanla anlıyorsunuz.Sonuçta sen ben gibi başka varlıklar da var bu dünyada.Bazı şeyler bizi korkutsa da dost olmuş kişileri tanıyorum.Tabi ki burda kişilik ön plana çıkıyor.Kendini nasıl eğitirsen öyle gidiyorsun.Benim bu konudaki hikayem böyle.Sizin beğendiğiniz bir uygulama ya da şu falcıya baktırmazsam olmazsa olmaz dediğiniz kişiler var mı ? Görüşlerinizi paylaşmanızı isterim. :)  

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Açıkçası telefondan ücretsiz baktırılan şu 3 saat bekletip yarım paragraf yazan falcılara asla inanmıyorum. İnstagramda ya da facebookta başka insanlarla "Abla söylediğin her şey çıktı, dedin ve oldu" gibi konuşmalarının ekran görüntüsü paylaşanlara da inanmıyorum ve inanmamanızı öneriyorum. Bence işin ehlini bulmak için internetin derinliklerine inmek lazım. Bir an önce pandemi bitse de fal baktırabilsek..

  • Bu arada ben falı geleceğimi şekillendirmek için bakmıyorum. Fal baktırırken gelecek ile alakalı sorular sormak bana anlamsız geliyor. Farkında olmadan kendimizi o yola sürükleyebiliriz çünkü. Şu anda olan ya da geçmişle alakalı kafamı dolandıran çok şey olduğunda baktırıyorum. Sizin de nasıl baktığınızı biraz merak ettim doğrusu.

  • Falalnisim olmaz

  • Online fal olarak, "faladdin" e baktırıyorum fakat kuzenim ve bana aynı falları attığını görünce iyice soğudum. İlk başlarda daha özenliydi. Onun dışında, bir kez on lira gibi komik bir rakama baktırdım ve hemen hemen doğru bilmişti. Bu biraz da şans işi.

    Ben liseye giderken, evimizin binasına giren iri yarı, simsiyah giyinmiş bir kadın beni durdurdu ve karanlıkta gözlerime bakıp ilerde yapacağım mesleği, hayatımın nasıl olacağını, sınavın nasıl geçeceğini falan söyledi. Sonra korkuyla titreyerek, eve gidince öğrendim ki, kadın falcıymış ve üç harflileri varmış. Beni durdururken, "bir şey gördüm, dur." dedi.

    Şu an kadının bahsettiği mesleği yapacağım, o mesleğin son sınıfını okuyorum. Hâlâ tüylerim ürperiyor bu olay aklıma geldikçe. O zamanlar çok korktum ama şimdi kadını bulsam, sanırım peşinden koşarım hahha.

  • Salgın döneminde sadece zorunlu ihtiyaçlar için bir yerlere gider olduk.Bu dönemde fal baktırmak da hiç aklıma gelmedi işin gerçeği esasında salgının ne zaman biteceğini bilen bir falcı olsaydı çok işimize yaramaz mıydı ?Online fal baktırma hadisesini baştan beri gerçekçi ve samimi bulmuyorum.Falcıya en azından inanma ihtimalim için gözlerine bakabilmeliyim,yüz ifadelerini yakından takip etmeliyim. Açıkçası ben kendimi çok şanlı buluyorum kocam çok güzel kahve yapıyor ve kahve falı bakıyor Şimdilik böyle idare ediyoruz.

İlginizi çekebilecek diğer sorular