Okullarda corona vakaları artmaya başladı. Sizce okulların açılması hata mıydı?

Okullarda corona vakaları artmaya başladı. Sizce okulların açılması hata mıydı?

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/abdde-okullar-acildi-25-bin-ogrenci-ve-ogretmen-covid-19-oldu-6018842/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign

ABD'de okullar açıldı, 25 bin öğrenci ve öğretmen corona oldu. Bizde de bazı okullarda vakalar görülmeye başlandı. Sizce okulların açılması hata mıydı? Siz bu şartlarda çocuğunuzu okula gönderir misiniz?

Ben şahsen hastalığın iyice azalmasını beklerim. Artmaya devam ettiği bu günlerde göndermem.

Bekliyorum yanıtlarınızı.

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
  • Yazın tüm tedbirler bırakılıp hastalık bitmiş gibi davranılıp rahatça dolaşıldı. Düğün,asker uğurlamaları ve taziyelerde çok büyük kalabalıklar bir araya geldi ve vaka sayıları önce 1000 sonra 1500 oldu ve de artıyor kış geliyor daha da artacak. Böyle bir durumda okulların açılması büyük bir hataydı.Küçük çocuklar ne kadar dikkatli olup korunmaya çalışsa ,daha sonuçta çocuk ve gençler dikkatler kolay dağılabiliyor.

    • Tatile gidenler coronayı köylerine, sayfiye yerlerine taşıdı. Oralarda vaka sayısı arttı. Şimdi dönüyorlar, büyük şehirlerde, özellikle Istanbul ve Ankara'da artış var.

En İyi Erkek Görüşü
  • Maalesef...

  • Ben gönderiyorum alınabilecek tüm tedbirleri alarak. Anasınıfına gidiyor oğlum. Allahtan sınıf mevcudu 4 kişi ile 6 kişi arasında değişiyor o nedenle biraz daha şanslıyım. Ama öğretmenlerimiz de çok dikkatliler.
    Elbet okullarda artar hemen evimin önünde bir anadolu lisesi var bahçesini balkonumdan görüyorum. Bazı çocuklarda maske bazılarında hiçbirşey yok ve birbirlerinin dibindeler özellikle de mola zamanlarında. Resmen birbirlerinin ağzının içinde duruyorlar. Hal böyle olursa elbette artar.

İlginizi çekebilecek diğer sorular