Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Vedaları hiç sevmem en güzeli vedalaşmadan çekip gitmek

 • Kesinlikle @asilya ya katılıyorum. Döner arkamı giderim.

 • Veda etmek birazda gitmek istemiyorum demek gibi geliyor bana. Vedalaşmam.

 • Yazıklar olsun ya da seni çok seviyorum olabilirdi. Ya siyah ya beyaz gibi😅

 • Veda etmek kelimesi bile başlı başına çok ağır geliyor.Hayat boyu neleri affettik neler feda ettik ,ihtimaller üzerine planlar yaptık günün sonunda veda vakti mi geldi?Arkana bakmadan çekip gitmek sanırım en kolayı .Ne kadar kötü olursa olsun bir açıklama yapılmayı hak edilir diye düşünüyorum.Yüz yüze konuşmak zor veya karşındaki hak etmiyorsa küçük bir not bırakıp arkana bakmamak ...

 • Ayrılığın son aşaması hele de veda edilen kişi gurbete gidiyorsa insanın içine oturan boğazında bir düğümlenme, kalbinde bir sızı oluşturan aktivite veda etmek. Ben çok da beceremiyorum ve sevmiyorum da.
  Bunun daha acı olanı var ki, son kez görüştüğünüzde bilememişsinizdir onu son görüşünüz olduğunu. Yeterince sıkı sarılamamışsınızdır ona. Gitme kal, diyememişsinizdir. Beni bırakma diyememişsinizdir. Vedalaşırken söylenebilecek binlerce şeyi söylememişsinizdir çünkü yarın gene görüşürüz nasıl olsa diye düşünüyorsunuzdur o sırada, haydi olmadı öbür gün bir kahve içeriz dersiniz içinizden.
  Bilmezsiniz ki, öyle bir yarın yok. Bilmezsiniz... Bilseniz daha çok bakardınız gözlerine, daha sıkı sarılırdınız ona, kokusunu öyle bir çekerdiniz ki içinize unutmamak için. Bilseniz yüzünü saçlarını ellerini öperdiniz ağlaya ağlaya...
  Onu bir daha görüp göremeyeceğinizi, belki başka bir boyutta kavuşup kavuşamayacağınızı bilmiyorsanız yapacak tek şey kalmıştır artık. Ayrılırken, o veda edemediğiniz son görüşmenizde söyleyemediğiniz her şeyi yazar durursunuz, kafanıza kağıtlara... Hiç iyileşmeyen bir yara olur bütün o sesler harfler aklınızda. Seni seviyorum dersiniz, kendine dikkat et dersiniz, seni özleyeceğim dersiniz.
  sarılamazsınız, koklayamazsınız, koruyamazsınız ama.
  Her vedayı sonmuş gibi yaşamak lazım belki de o yüzden, ayrılırken birilerinden sıkı sıkı sarılmak, koklamak, doya doya bakmak lazım sevdiklerimize.
  Geri gelmeyecek bir an olabiliyor çünkü o veda anı, el sallayarak geçiştirdiğimiz veda etme anı ve sonsuza kadar kanayabiliyor.

İlginizi çekebilecek diğer sorular