Nasıl birikim yapabilirim?

Kızlar Merhaba, Kendi halinde asgari ücretten biraz hallice bir maaş alıyorum. Ama maalesef her zamanki gibi gelmeden gidiyor. Az da olsa bir birikim yapmam lazım. Mazallah bi an işsiz kalsam ayvayı yerim. Sizce nasıl birikim yapabilirim? En mantıklı birikim yöntemi nedir? * Güne katılmak *Bireysel emeklilik sigortası *Küçük küçük biriktirip altın almak *Bankaya koymak *Kumbara Benim akılma gelen seçenekler bunlar. Siz de ilave seçenek sunabilir misiniz? ya da bunlardan hangisini tercih edersiniz?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Bana göre en iyi birikim sigorta ile yapılır. Öbür türlü elinde kalan birikimleri ilk fırsatta harcarsın. İsim vereyim mi bilmiyorum ama ben bir sigorta firmasına yaşam sigortası yaptırdım. Aylık 100 dolar ödüyorum. Tabii ben yaptırdığımda 100 dolar 200 lira civarıydı ve rahat rahat ödüyordum ama şimdi çok zorlansam da ödemeye devam ediyorum. Sigortanın güzel tarafı şurada. 1- 15 yıl boyunca herhangi bir şekilde ölürsen (ilk 3 yıl intihar hariç. Sonraki yıllarda intiharı da dahil ediyorlar.) yakınlarıma 100.000 dolar ödeyecekler. 2- Yok ölmez de 15 yıl yaşarsam biriken parayı bana 18.000 dolar olarak iade edecekler. Nasıl ama? Hem ölüm durumunda çocuklarımı garanti altına alıyorum, hem de birikim yapıyorum. Ama bu 15 yıl boyunca 12 yıldan erken parayı almaya kalkarsan kesinti yapıyorlar. Ama 12 yıl sonra kesintisiz iade ediyorlar.

    Sigortayı yaptırdığımda kızım 8 yaşındaydı. 23 yaşına girince üniversiteyi bitirdiği yıl elinde 18.000 dolar gibi bir sermayesi olacak. Keşke imkanım olsa da 200 dolar yatırabilseydim.

İlginizi çekebilecek diğer sorular