Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Ben eşime Hasankeyfte teklif etmistim.

 • Benim evlenme teklifim çok doğaldı..Cihangir’ de hem sohbet edip hem yürüyorduk caddede, kel alaka bir anda eşim yüzüme bakıp ‘evlenelim mi?’ dedi, ben de ‘tamam’ dedim sanki sohbetin akışında sakin sakin..Sonra telefonla ailelere haber verdik biz evleniyoruz diye..Kısa süreli şok ve hemen nikah günü aldık ve evlendik..Biz hummalı hazırlıkları ve tantanaları sevmediğimiz için kısa yoldan sade bir nikah-kokteyl ile kapattık konuyu..:)

 • Hiç düşünmedim. Akışına bıraktım..

 • Benim evlenme teklifinde böyle sansasyonel değildi! Yani sözlü bir teklif olmadı aramızda🤣🤣 ben eşim ile bir süredir görülüyordu ve kız istemeye gitti bizimkiler. Kayınbaba ( adamcağız bir şeyden haberi yok) damar adayını bir görelim demiş.Dayım aradı ' buraya gelmen gerek seni görmek istiyorlar' dedi. Muhahaha evlendikten sonra zaten beni çok görecekler veritorlarsa versinler yoksa kibarca kalkın gelin dedim 🤣🤣 mevzu baya uzunsa hani kayınbaba beni görmeden verdi kızı! E bir farkımız olmasın mı,🤣🤣?

 • Bizim zamanımızda öyle ayrıca evlilik teklifleri olmazdı ki. Bir kız, bir erkekle çıkıyorsa zaten evlenmek üzere çıkardı. Eşimle uniden sınıf arkadaşıyiz. 5 yıl çıktıktan sonra evlendik. Flört, sevgili, evlenme teklifi falan bilmedik ki biz. İyi ki de yokmuş. Gereksiz ritüeller.

 • Naçizane fikrim evlilik teklifleri sürecinin günümüzde bu denli sancılı geçiyor olması bana gereksiz geliyor. Zaten büyük kalabalıklar önünde evlenme teklifi etmek de medeni cesaret ister. Çünkü her zaman evet cevabı alınamayabilir. Mesela ben öyle bir teklif alsam ‘ hayır ‘ diyeceksem bile karşıdakine kalabalık karşısında ayıp olmasın diye evet derim galiba :D. Ama evlilik tekliflerinden özellikle abartılı ve süslü evlilik tekliflerinden hiç hoşlanmam.

 • Evlilik teklifi almadım. Bazen bu konuda eşime takılırım. Arkadaş olduk ve evlenme kısmına geçtik hemen. Ani gelişen durum olunca sanırım araya kaynadı :) Ama evlilik teklifinin bence şaşalı olmasına gerek yok. Önemli olan eşinizin o teklifi yaparken ki gözlerinde ki hissiyatı, ne kadar istekli ve sevgi dolu bir teklif yapmasını görmek bir bayan için yeterli olur. (Çok mu alçak gönüllü yorum oldu :) )

 • Tamamen sade bir teklif istiyorum. Zaten ilişki ilerledikçe iki taraf da zamanın geldiğini anlayacaktır. Taraflardan birisi sorsun diğeri kabul etsin, sade bir nikah biraz tatil gezmece yeter. Daha ne olsun?!

 • Ben bu devam eden ilişkinin içinde şaşaalı evlenme teklifi, yok bebeğin cinsiyet partisi, isim partisi, doğum partisi gibi aslında olmayan ama son zamanlarda dizilerin de etkisiyle hayatımıza giren pek çok gereksiz törene karşıyım arkadaş. Tüketim ekonomisi yaratmaktan başka bir şey değil. Ben oğluma sünnet düğünü bile yapmadım. Onu sünnet düğünü bedeli olarak Amerika'ya seyahate göndereceğim 18 yaşına gelince. O da seve seve kabul etti.

  • Çok mantıklı.👏 Her türlü düğüne karşı biri olarak bu tavrını alkışlıyorum. Ama o evlilik teklifi edilecek. Kuru kuruya da olsa edilecek 😂

   • Hahaha, bizim zamanımızda cikma teklifi evlilik teklifi ile eşdeğerdi. O yüzden ayrıca etmedim. Hatta karşı komşumuzun eşi bu konuda kocasını hep sıkıştırıyormus. Bir evlenme bjle teklif etmedin diye. Bir gün yemekte Ben de bu açıklamayı yapınca adam bir ferahladi ki sorma. Ya dedi yıllardır neredeydin sen? 🤣🤣🤣

 • İlk aşkıma açılamamış olan ben😓. Sonrası da olmadı zaten herhalde yalnız başıma ölecem annemde zorluyor zaten🤣

İlginizi çekebilecek diğer sorular