Kızlar selam ! Sizce erkekler kadınlara göre daha mı iyi dost oluyor?

Kızlar selam ! Sizce erkekler kadınlara göre daha mı iyi dost oluyor?

Kadınların kıskançlık ve rakabet konuları beni her zaman korkutmuştur.Eğer erkeğin sizden cinsel veya aşk beklentisi yoksa kadınlardan daha iyi dost olabiliyor siz ne dersiniz? Erkeğin gelecekte size aşık olma ihtimali sizi korkutur mu?

 

Siz erkekler bu konuda ne düşünüyor sunuz?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • En iyi dostlarım hep kadınlar olmuştur.
  Ama.arada imce bir çizgi var onu korumayı bilmek gerek.

 • Maalesef bu görüşe katılıyorum, erkeklerin bir kere hırsı kıskançlık duygusu ve arkadaşına karşı kindarlığı olmuyor. Kadın kadın dostluğu iyiyken iyi olabilir fakat ortam kızışınca pençeler çıkınca çok kanlı bir manzara sizi bekler. Erkek arkadaşınızı tanıştırmak isteseniz kafanızda soru işareti olur başka bir kadın arkadaşınızla tanıştırsanız arkadaşınızı onlar kanka olur sizi dışlarlar. Bugün çok güzel çok şık olsanız içten içe kıskanırlar. Kadın kadın dostluğu çok tehlikelidir. Fakat kadın erkek dostluğu öyle mi? Erkek o kadını gerçekten dost kardeş gibi görürse adeta abi kardeş gibi olurlar erkek zaten kadını kıskanmaz dedikodusunu yapmaz. Aksine akıl verir korur eğlenirler. Erkek dostluğu bence çok daha verimli.

 • Bence bunun kadın veya erkek olmakla, yani cinsiyetle bir alakası yok. Kişilikle, karakterlerin uyumuyla, insanların enerjisinin birbiriyle tutmasıyla bir alakası var. Eğer aynı frekansta konuşuyorsak, birbirimizi anlıyorsak karşımızdaki kişiyle çok yakın arkadaş hatta dost olabiliriz. Bu konuda cinsiyetin pek etkileyici bir faktör olduğunu düşünmüyorum ben açıkçası.

 • Bu konuda hala karar verebilmiş değilim. Sanırım kişiden kişiye ve zamanla değişiyor.

 • Yani doğruluk payı var hani

 • Ben bunun cinsiyetle ayrıştırılmasını doğru bulmuyorum. Tamamen kişinin ihtiyacı olan insanlarla alakalı. Kimi insan kadınlarla anlaşamaz erkeklerle arkadaşlığı daha iyi bulur kimi insan da tam tersi. Kadınlara kıskanç algısı yapışır ki bu hoş değil. Elbette kıskançlıkla karşılaşmış olabiliriz ama bunu cinsiyetten ayrı tutmalıyız

 • Kadınla erkekle alakası yok bunun aslında ya insan önemli. Çok iyi kötü arkadaşlarım oldu kadınlar erkekler...
  Erkeklerle arkadaşlıklarım nedense hep hoşlanma durumları yüzünden bitti. Kendi yaşlarınızda bir erkekle öyle bir yakınlık kurduğunuzda nedense sizi cepte görüyorlar. Sonra tatsız olaylar yaşanıyor tabii.
  Kadın arkadaşlara gelince de hem onların beni hem de benim onları kıskandığım durumlar oluştu. Önüne geçmeye karar verdiğimde bunu arkadaşlarımla konuştum. Arkadaşlığımızın benim için ne kadar değerli olduğunu söyledim. Hemcinslerime tavsiyemdir.
  Sonuç olarak istediğiniz cinsiyetle arkadaş olabilirsiniz cinsiyetlerinin bunun önüne geçmesine izin vermeyin.

 • Benimde erkek dostlarımın sayısı çok fazla, kızlara oranla inanılmaz fazla ama malesef bir an geliyor ve adamlar bir boşlukta seni sevgili olarak çevirmeye çalışıyor. Arkadaşım bir dur. Bismillah. Derken uzaklaşırlar ve dostluk rafa kalkmış olur. Bunu yaşamadığım erkek dostlarımın sayısı 5 parmağı geçmez.

 • Bir kadına kadından başka dost olmaz, erkekler biryere kadar dost olur, zamanla dostluk aşka dönüşebilir

İlginizi çekebilecek diğer sorular