Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Neyse soru madem kızlara dönük ve bizim kaybolmamizla ilgili ben bi sorudan kaybolayim

  • Bu yanıtı gördükten sonra başka bir yanıt insanın aklına gelemiyor maalesef. Gece yürüyüşe çıkmak... Hem de başıma birşey gelir mi diye endişelenmeden... Özgürlüklerimiz o kadar kısıtlı ki neleri yapamadığımızın farkına bile varamıyoruz bazen.

  • Her halde ev ahalisi 24 saat evden yok olsaydı ilk yapacağım iş en sevdiğim kitabımı alıp tüm gün kalmadan kahvem de yanımda okumak olurdu. Bu aralar ne zaman elime okumak için bir kitap alıyor olsam dakikada bir kalkmak zorunda kalıyorum.

  • Muhtemelen benim cevabım da bu olur. Biz kadınların bu kadar basit bir eylem için bile özlem duyması ne acı oysa. Umarım bir gün geceleri kafamızı dinlemek için yürüyüşe çıkmak istediğimizde tedirgin olmadan bunu gerçekleştirebileceğimiz bir seviyeye gelebiliriz.

  • Gerçekten ben de gece bir şeyler yapmak derdim. Halimize bak ne kadar acı.

  • Derin bir nefes alırdım. Gece yarısı ben köpüşüm Lucy ile çıkıyorum zaten. Kendisi feministtir, sadece erkekleri ısırır. O yüzden korkumuz yok, yaklaşamazlar.

  • Sadece utandım!! @asilya @lajaconde @imera @bensu @niisss @nurdan haberiniz olsun...

  • İngiliz yargıç, gece yarısı parktan geçen kızı korkutan adama, 7 yıl, 7 gün hapis cezası verince şaşıran gazeteciler sormuş: "Adam kıza elini bile süremedi. Kaçan kızın çığlıklarına yetişenler de adamı yakaladı. Bu ceza çok değil mi?" Yargıcın yanıtı hukuk tarihine geçecek düzeydeydi: "Kızı korkutmanın karşılığı 7 gündür. 7 yıl, İngiliz kızlarının gece yarısı parkta dolaşma özgürlüklerine saldırmanın cezasıdır."

    Bu hikaye çok meşhurdur biliyorsun bebeğim @asilya . Bu aslında sadece bizim değil tüm dünyanın sorunu. Ama onlar da korkmak yeterli iken biz de üstüne bir de tecavüz+şiddet hatta bazen cinayet oluyor. Bu yasaklarla değil eğitimle önüne geçilebilecek bir mevzu ama maalesef buna dair bir adım atılmadığı gibi sanırım erkekler üstünlüklerini korumak istiyorlar ki oralı bile olmuyorlar. Erkek egemen toplumun yansımasından başka bişey değil bu olaylar.

İlginizi çekebilecek diğer sorular