Kızı mı yurtdışı eğitime göndermeli miyim?

Lise çağına gelmiş bir kızım var. Yurtdışına gidip orda eğitim görmek istiyor. Ona kalsa Kanada'ya gidecek ama henüz 14 yaşında bir kızı o kadar uzaklara göndermek istemiyorum. İngiltere ya da İrlanda daha mantıklı geliyor ama yine de kendimden ve duyacağım özlemden emin değilim. Bu konuda tecrübesi olanlar varsa ve tecrübelerini yazarsa sevinirim.

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Valla Türkiye'de eğitim durumuj, eğitim hayatından sonra iş bulma durumu ortada. İngiltere eğitim ve devamında meslek alanları açısından çok elverişli bir ülke. Oraya okumaya giden çoğu arkadaşımın yerleştiğini ve ülkeye geri dönmek istemediğini şimdiden belirteyim. Kızınız için iyi bir karar ama özlem nedeniyle birkaç ay içinde siz de İngiltereye taşınmak durumunda kalabilirsiniz.

  • Valla fırsatınız varsa, maddi gücünüz yetiyorsa gönderin bence. Adam akıllı bir eğitim alır, içindeki potansiyeli çok daha iyi çıkarır. Aldığı eğitimle de gelecekte ülkemizde iyi bir şeylerin fitilini ateşler. Siz de kızınızla gururlanırsınız.

  • Vallaha ben bir dakika bile düşünmezdim. Kanada İngitere'den ve İrlanda'dan daha ucuz hem de eğitim için şu an en verimli ülkelerden birisi kardeşim. Eğer durumun varsa hem kızın kendini geliştirmesi açısından hem de kaliteli eğitim alması açısından düşünme derim. Kız oraya gidince hem fransızca öğrenecek hem de İngilizce hem de ülkede üniversiteye girerken daha avantajlı olacak gönder derim ben.

  • Bence kızınızı yurtdışı eğitime göndermelisiniz. Öncelikle kızınız Kanada'da okumayı istiyorsa onun isteklerine yanıt vermenizi öneriyorum. Bu ülkeye gittiğinde hem dilini geliştirecek hem de farklı kültürleri tanıyacaktır. Bence durumunuz el veriyorsa gönderin ki geleceği kurtulsun.

  • Tabiki göndermelisin hatta kanada bunun için kızına değer verecek ona çok şey katacak bir ülke ama bunu yapmadan önce slep ve plep tarzı sınavlara sokarak dil seviyesini ölçümlemen gerekebilir.

İlginizi çekebilecek diğer sorular