Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Bir müşterime gönderdiğim kargoyu adres bulunamadı diye teslim etmemişler.Durumu öğrendiğimde şubeye gittim.Şubefeki bayan adres bulunamadığı için teslim edilmemiş dedi.Kendisine sigara ikram etmek istediğimi teklif ettim ( o zamanlar sigara kullanıyorum). Teklifimi duyunca sevindirin oldu saçını kıyafetini hızlıca düzeltip dışarı çıktık birer tane sigara yaktık.Hatun iyiden iyiye ona yürüdüğümü düşünmeye başladı:) Çeşitli sorular sordu cevapladım.Ben de ona şu tarafa baktında neler görüyorsun diye sordum! Hatunun 3 ncü söylediği şey adres bulunamadı diye teslim edemedikleri kargonun gideceği şirketin devasa tabelasıydı:)) Son sigarasını keyifle içmesi için acele etmemesini hatırlattım kendine:)))

  • İnstagramdan kıyafet siparişim olmuştu sipariş günlerce farklı şehirlerde gezdi ve sonunda maalesef yinede bana ulaşmamıştı

  • Pek komik olmuyor çünkü getirmiyorlar en son verdiğim posta adresine öyle bir adres yok diye getirmemişlerdi yok yanlışın var abi öyle bir yer yok diye telefonda da tartışmışlardı :)

  • Benimki pek komik değildi aslında. Karakolda bitecekti sonu az kalsın. Kargo şirketinin adını vermeyeceğim ama gelen bir kargom 20 gündür şubede bekliyordu ve evimizle kargo firmasının arası beş dakika. En sonunda en almaya gittim. Kargomun genel toplanma alanında olduğunu ve orada çalışan herkesin covid olduğunu söylediler." Peki ben nasıl kargomu alacağım? dedim. "Bilmiyorum "dediler. "Peki oraya bir araç gönderip getirtemez misiniz dedim?" Onlar da "covid olduğundan yapamayız siz kendiniz gidin "dediler. "Sizin gitmediğiniz bir yere beni mi gönderiyorsunuz?" dedim ve olay büyümeye başladı. Mecburen eve dönüp firmayı şikayet etmiştim.

  • Kim bilir kaç tane kargocuya hoş geldiniz dedim ya da kapıyı kapatırken görüşürüz ama en kötüsü telefonla arayıp evde olup olmadığımızı kontrol ettiklerinde telefonu kapatırken "Öptüm!" demekti sanırım.

  • O kadar çok var ki hangisini anlatayım. Berbatlığıyla ünlü bir kargo var. Elemanları başına buyruk. Bir gün kedi maması beklerken bir çanta içinde iki çadır getirdiler. Elemana " bunda çadır var, ben kedi maması istedim" dedim. "Boş ver , sayısı tutuyor ya" dedi ve koşa koşa gitti. Sonra defalarca firmanın her bölümüne tlf.ettiğim halde gelip çadırları alan olmadı. Ben de birine hediye ettim.
    Yine aynı kargonun daha önce oturduğum yerdeki elemanlarının taktiği de şuydu, tfl.da: " abla kargon geldi, ama valla tekerlek patlak, gelip alabilir misin?" " Tamam taksi tutup geliyorum" " abla sen zahmet etme, 20 tl.benzin parası verirsen burada bi arkadaş var, onunla göndereyim".

İlginizi çekebilecek diğer sorular