Karavanda Yaşar mıydınız?

Karavanda Yaşar mıydınız?

Karavanda yaşar mıydınız? Ben yıllardır karavan hayatına kampla doğayla iç içe olan yaşam tarzlarına gıpta ederek bakıyorum. Temelli veya kısmen karavanda yaşamak, hep yolda seyahatte olmak çok keyifli olurdu. Türkiye’de de yurt dışında da böyle bir yaşam tarzını benimseyen onlarca insan var. Youtube’da ve bloglarında sık sık paylaşım yapıyorlar. Karavanlarının içini muhteşem döşüyorlar. Hatta bazı aileler 3 çocuklarıyla bile buna cesaret ediyorlar ve eziyet olarak görmüyor, bundan oldukça keyif alıyorlar. İşlerini de mümkünse internet üzerinden yürütüyorlar, mümkün olmayanlar zaten hafta sonları ve tatillerini karavanda geçiriyor. Çıldırıyorum yerlerinde olmak için. Geçtiğimiz aylarda yine Youtube’da Elif teyze ve Mehmet amcanın ropörtajını izledim. O kadar tatlılar ki.. İzlemek isterseniz: https://youtu.be/RJ9WX9DrXWE  Siz karavan hayatıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yılın birkaç ayını böyle geçirmek ister miydiniz?

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Aslinda tam.benlik bir hayat

  • karavancı arkadaşlarım var en önemlisi bu hayatı benimseyebilmek zorluklarını kabul etmek eğer çevreniz de bir ekip varsa keyifli olduğunu biliyorum. çekmeli ve motorlu olarak 2 tipi var artıları ve eksileri var her 2 nin de.

  • Uzun vadede düşünmezdim sanırım

  • Yaşam değil de bi yaz tatili için hayallerim arasında, Acaba bi VIP döşenmiş vito olur carevella olur karavanın yerini tutar mı acaba fikri yada tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim

  • Karavan hayatı benim de imrendiğim tecrübelerden. Zorlukları olduğunu biliyorum ve açıkçası beni bu zorluklar düşündürüyor. Eğer zorluklar olmasaydı net denerdim. Daire adında bir youtube kanalı var. Geçenlerde https://www.youtube.com/watch?v=GbpofRRZbek bu videoya denk geldim. Oldukça yaratıcı bir karavan fikri. Kullanımı biraz zor olsa da bence harika rahat gözüküyor.
    Sonuç olarak karavanda kesin yaşardım fakat yer açısından en az videodaki kadar kullanışlı olursa.

  • Tatil için mükemmel bir tercih hep istemişimdir.

  • Karavan yaşamını çok merak ediyor ve en az hayatımda bir kez deneyimlemek istiyorum. Özellikle covid sürecini yaşamaya başladığımızdan beri, sanırım hepimiz gezen evlerle, sıkılmadan özgürce dolaşmak isterdik.Virüs dönemi öncesinde de karavan hayatı özendiğim bir yaşam biçimiydi.Düşünsenize her hafta başka bir koy ve deniz kenarında güne uyanmak ne güzel olur..Ben denizden vazgeçemeyenlerdenim, her halde bahardan itibaren tüm yaz boyunca Türkiye’nin tüm deniz kıyılarını dolaşır, sonra da Hatay, Mardin gibi özellikli olan şehirlerde bahar aylarını geçirir, kış aylarında da Uludağ vb. dağ eteklerinde olur, belki de Karadeniz yaylalarına park ederdim.Büyük ihtimalle kışın en sert dönemlerinde de yine güney kıyılarına döner, yumuşak bir kış geçirmek için Kıbrıs’a da geçebilirdim.Türkiye turunu tamamladıktan sonra Dünya turuna başlardım.Gerçekten keşke bütün bunları yapabilecek kadar ekonomik özgürlüğümüz olsa da, büyük şehirlerde sürekli koştur koştur çalışmak zorunda olmasak.Bu tempo devam etse de, önümüzdeki bahardan itibaren bir karavan kiralamaya karar verdik biz..1 hafta – bilemedin 10 günlük bir tatili karavanda geçirmek istiyoruz.Eğer tahmin ettiğimiz kadar mutlu olur isek ve o hayatı becerebilirsek, karavan almak istiyoruz.Sanırım bizim gibi birçok ailenin hayali bu yönde..

İlginizi çekebilecek diğer sorular