Kadir Şeker davası? Bu olay hakkında ki düşünceleriniz neler?

Biliyorsunuz Kadir şeker davası ülkeyi ayağa  kaldırmıştı. Geçen sene 5 Şubat akşamı parkta dayak yiyen bir kadın gören 20 yaşında ki Kadir kadına şiddete engel olmak  amacı ile şiddet uygulayan adam ile arbedeye giriyor ve adamı kaza ile kalbinden bıçaklayıp orada ölümüne sebep oluyor. 

Sekiz aydır hapis yatan Kadir’in bugün davası var. 

Benim fikrim beraat etmesi yönünde. Yirmi yaşında genç bir çocuk bir kadını korumak isterken yanlışlıkla katil oluyor. 

Dışarda elini kolunu sallayarak gezen plan yapıp katil olan insanlar varken bu çocuk yanlışlıkla ve bir cinayet olmasın diye katil oldu. 

Sizin düşünceniz nedir? 

0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
 • Elbette beraat etmeli. O adamı suçlayan sisteme sokayım ben. Bu sabah çok agresif uyandım fakat bu ülkede sakin kalmak gerçekten imkansız ötesi bir şey.
  Onca sapığı, katili, psikopatı sokakta el sallayarak dolanıyor. Keyfine bakıyor, yaptığı yanına kâr kalıyor. Böyle bir delikanlı, suçlanıyor. Yemin ederim gün geçtikçe iyice tiksiniyorum bu ülkeden. İmkanı olan arkasına bakmadan kaçsın. Lafta Müslüman ülke, hak adalet olur. Nerde ya nerde? Bu çocuklar beraat edilmezse, bu ülkenin adaletindeki iki yüzlülüğü kanıtlanmış olacak, ciddi anlamda.

 • Ben hiç emin değilim bu konuda. Gerçi detaylı takip etmedim de davayı. O kadar güvenmiyorum ki artık insanlara her şey olmuş olabilir gibi geliyor. Bu çok ince bir çizgi. Ayrıca meşru müdafaa dahi olsa bıçaklanan kişi öldüğü için az da olsa ceza alması gerekebilir.

 • Malesef kanunlarımız çok ikircikli vicdanla ortuşmeyen pek cok yasamiz var.

 • 12 yıl 6 ay hapis cezası çıktı! Çok fazla açıdan düşünülmesi gereken bir dava.

 • Bu sabah gazetede okuduğum kadarıyla kasten adam öldürme' suçundan tahrik indirimiyle 12 yıldan 18 yıla, 'yasak bıçaklar ve diğer aletlerle ilgili suçlar ve cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi isteniyor.Bu ceza istemlerinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum fakat beraat etmesi şeklinde değilde meşru müdafaa’dan dolayı bir ceza alabilir ,8 aydır hapis yattığı düşünülürse buna karşılık serbest bırakabilirdi.

 • Ülkemizin adalet sisteminin sonucu olarak sekiz aydır hapis yatan yirmi yaşında ki Kadir şeker 12 sene 6 ay hapis cezası aldı. Bir kadının hayatını kurtarmak isteyen genç çocuk kendi hayatından 12 sene verdi. Ne diyelim, adalet buymuş! Sokakta onlarda katil tecavüzcü dolaşırken geleceğe umut olmak isteyen tıp fakültesi okumak isteyen çocuk içerde.

 • ya birşey sorcam beni yanlış anlamayın kadına şiddete kesinlikle karşıyım ama bu kadir şeker öğrenci değilmi öğrenci hadi kavga ettin araya girdin öğrenci adamda bıçak ne geziyor hadi mecbur kaldın kullandın bel altına vur kalbiyle ne işin var ?

 • Tabii ki yanlış bir karar. Evet, her ne kadar ortada bir ölüm olsa da bu bir cinayet değil, cezası 12 yıl hiç değil. O gece Kadir ordan geçmeseydi belki yine de bir cinayet yaşanacaktı. Kadir’in kurtardığı kadın ölecekti. Hem de onu öldüren sevgilisi Kadir’in aldığı cezanın yarısını bile almayacaktı belki.

 • Beraat etmeli. Sırf gazetelerin 3. sayfalarına manşet olmasına mani olduğu için onun hayatını zindan edemezsiniz. Kimse bundan sonra şiddet gören kadına yardım etmedi diye lafebeliği yapmasın. Sen yardım edeni tutsak edip asıl suçluyu salıverirsen adaletten bahsedemezsin. Bence Müge Anlı' ya gidip kaybolan vicdanlarımızı aratmalıyız. Bakın işte bulamayacağı tek şey..

İlginizi çekebilecek diğer sorular