İzlenilmeyecek dizi ve filmler?

İzlenilmeyecek dizi ve filmler?

Genelde herkes, mutlaka izlenmesi gereken diziler ile ilgili önerilerde bulunur ama ben biraz da ‘asla izlenmemeli’ izlenimi bırakan kendi izlediğim  dizi ve filmlere değinmek istiyorum. 

Filmler ortalama 1-2 saatten oluştuğu için beğenmemiş de olsam harcadığım zamana çok takılmam ama diziler için aynısı geçerli olmuyor. 


Ben bitirdikten sonra harcadığım her saniyeye üzüldüğüm iki dizi var: ‘Never Have I Ever’ ve ‘I’m Not Okay With This’. Gerçekten bir diziyi nasıl bu kadar kötü yapabilirsiniz dedirtti bana bu iki yapım. Madem beğenmedin niye bitirdin diyenler olursa zevkine güvendiğim bir arkadaşım önerdi ve sonunda düzelir diye izledim maalesef ama asla olmadı öyle bir şey. İki dizi de genç yetişkinlere yönelik olarak geçiyor ama bu türü sevenleri soğutur, o derece. Onun dışında nefret boyutunda olmasa da abartı boyutunda olarak ‘Prison Break’ diyebilirim. O kadar zaman ayırmaya gerek var mı dedirtiyor. Türk dizilerinden de son zamanlarda iyi bir yapım pek çıkmadı ama ‘bu kadarına da pes’ dediğim Sefirin Kızı ve Zümrüdüanka var. Yeter yani, yorum yapalım diye izliyoruz ama insanı hasta edecek derecede.  


Film olarak da dediğim gibi çok fazla filmi zaman kaybı olarak görmedim belki de diziye nazaran çok film izlemediğimden ya da kült filmlere öncelik verdiğimdendir. Ama bir film var ki 1 saat 46 dakika boyunca ne olacak diye beklerken ciddi anlamda hiçbir şey olmadı. ‘Sans Toit Ni Loi’ydi (Yersiz Yurtsuz) filmin adı. Gerçekten bittiğinde inanılmaz sinir oldum. 1985 yapımı olan Fransız filmi, inanır mısınız hiçbir şey anlatmıyor. Biraz alakasız gelecek belki ama ben filmle Yusuf Atılgan’ın ‘Aylak Adam’ kitabını biraz bağdaştırdım :D Tabii ki Aylak Adam bu kadar sıkıcı değildi. 


Evvet benim ‘maalesef’lerim bunlar. Zaten çok da bilinen diziler değil. Tekrar belirteyim ki bunlar benim zevk filtremden geçip bu reaksiyonları aldı. Sizin en sevmediğiniz yabancı ve Türk yapımı diziler filmler hangisi? Hangisinden uzak duralım? Bizimle de paylaşın!


0 | 0 0 | 0

Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
İlginizi çekebilecek diğer sorular