Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • Kurban etlerini dağıtıp , sonra da ellerine birer kağıt verip, foto çekip sosyal medyada yayınlıyorum @ranaaribas 🤣🤣🤣

  • Walla her fırsatta yaptıklarımın promosyonunu yapmaya çalışıyorum aslında işe de yarıyor :))) Geçtiğimiz günlerde güzel sponsorlar buldum ( tabi gizli sponsorlar ) :)) Ayrıca pozitif ayrımcılık ve teşvik ediyorum çevremi..

  • Farkındalık yaratmak için bir süredir pek birşey yapmıyorum. Üniversitedeyken togv’da gönüllüydüm. Çocuklar ve gençler için sürekli bir projenin içinde aktif olurdum. Zamanla çektim kendimi iş güç İstanbul falan derken zaman bulamaz hale geldim. Şu ara sadece sokak hayvanlarıyla ilgili bir şeyler yapıyorum kendi kendime.

  • Hem ekonomik hem de salgın şartları giderek ağırlaştırıyor ve belki bir bahane bu ama şu anda farkındalık anlamında hiçbir şey yapamıyorum.2-3 sene öncesine kadar yardımda bulunduğum 2 organizasyon vardı.Hastalık öncesi 70'lerinde olan yan komşumuzun alışverişini yapıyordum ama onu hasta etmemek adına onu da bıraktım.Şu anda tek önceliğim hasta olmadan işi devam ettirip maaş alabilmek.Umarım yakın zamanda biraz kendimize gelip yine içimizdeki iyiliği yine insanlara paylaşabiliriz.

  • Özel sebepler nedeniyle herhangi farklı kuruluşlarla ilişki içinde farkındalık adına bir şey yapmıyorum. Ne yaparsam tek başıma yapıyorum ki bu da bence bütün insanların bir sorumluluğu. Zaten siz ne kadar bireysel olarak yapsanız da yapacağınızı, onu görüp örnek almak isteyen herkes alır ve hayatına asimile eser.

  • Ben insanlara öyle güvenmiyorum ki, yapılan iyilikleri de artık elim titreyerek yapıyorum. En iyisi nankör diye yaftaladıkları kedileri ve sokak hayvanlarına o iyiliği dokundurmak. Zaten bu toplumun kalbinin kötü oluşu nereden belli biliyor musunuz? Sokak hayvanlarına iyilik yapılınca, ''o kadar aç insan var, onlara yaparım, yapın.'' diyebiliyorlar. ''Hayvanına da, insanına da, doğasına da...'' yapalım bu iyiliği demiyorlar. Çünkü sadece kendileri, kendilerinden ötesi yok. Öyle olmasa, her tarafı beton yığınına çevirip tapınmazlardı. İyiliğim, dilsiz canlılara olsun, onların sonsuz ve beklentisiz, çıkarsız sevgilerine olsun. İnsan oğluna bugün yaparsın ama yarın eline bir silah verseler, alır seni yine de vurur. Herkesin her kötülüğü yapma potansiyeli vardır, sadece o duruma düşmemiş, henüz mecbur kalmamıştır. Bu da bizi iyi bir insan kılmaz.

  • İyilik için aslında yapılacak o kadar çok şey var ki? Bir hayvana mama vermek, bir çocuğa oyuncak alıp onu mutlu etmek, kuru pasta ya da bir kek yapıp yaşlı ailelere vermek gibi daha birçok iyilik yapılır. Yeter ki yapmak isteyelim. Ama farkındalık oluşturmak için herhangi bir iyiliği başlatan olmadım.. Oluşturulmuş farkındalıklara destek vermeye çalıştım.

İlginizi çekebilecek diğer sorular