Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
En İyi Kadın Görüşü
 • Aslında birçoğu için - ya da en azından benim için- olay değer bilmemek değil de, değeri her an hatırlayamamak.
  Değer bilmeme boyutundaki insanlarsa, yetinmeyen, doyumsuz insanlardır. İyi insanları görünce bunu sadece sömürü olarak gören, fırsat gören insanlardır.
  Sahip olmadığımız bir şeye bakarken, içimizden ‘bu benim olsaydı nasıl olurdu?’ düşüncesi doğuyor hep ve bu şeyin eksikliğini duyumsuyoruz. Bunun yerine ise mesela , ‘bu bende olmasaydı nasıl olurdu?’ diye sormalıyız; yani şöyle ki, sahip olduğumuz şeylere ara sıra, onu yitirdikten sonra gözümüze nasıl görüneceğini düşünerek bakmaya çalışmalıyız aslında.

 • Sanırım öncelikle "iyi insanlar" kendi değerini bilmiyor. Her şey böyle başlıyor gibi. Siz izin vermedikçe insanlar size kötü davranamaz. Yani eğer davranırsa ve siz buna tavır koyarsanız bir daha davranamazlar. Aksi durumda, insanlar iyilikleri maalesef çabuk unuturlar. Bşkalarını memnun edeceğim diye, o güzelim insanlar kendi değerlerinden veriyorlar. Sözün kısası ; "halin ne ise, sen müşteri oldun o hale!" Kenan Rifai.

 • Bence iyi insanlara özgü bir durum değil bu. İyi, kötü, küçük ve büyük kimsenin değeri bilinmiyor. Kimsenin varlığı ya da yokluğu kimsenin umurunda olmuyor işleri düşmediği sürece. Tüm bunların yanında insan kendi değerini de buna göre biçiyor ve değersiz olduğuna kanaat getiriyor. Çok üzgünüm dünyada böyle insanlar kol gezdiği için ya da belki bu insanlardan olduğum için ama bilmenizi isterim ki sizin değerinizi ancak ve ancak siz biçebilirsiniz. O yüzden bırakın kimin kime ne kadar değer verdiğini ve düşünün kendinize ne kadar değer verdiğinizi. Önemli olsan sizsiniz.

 • Kotu olmadiklarindan

 • İyi insan iyiliğine alıştırdığı için karşısındaki genelde iyi tarafına bağışıklık kazanmış oluyor fark etmiyor bazen . Değer veren değer görmüyor gibi bir şey. Değer vermeyen çekici geldiği gibi iyiliğine alıştırmış insan da görmezden gelinebiliyor.

 • Önce kendimiz kendimize değer vermeliyiz. Biz kendimizi değerli olarak görmezsek başkaları da görmez.

  • Değerler alakası yok, iyi niyetlisin dürüstsün güvenilirsin ama karşındaki insanlar nerde sahtekar nerde yalancı varsa onları değerli görüyor, çevremde birçok insanda bu durumu tespit ettim, sen istediğin kadar değerli gör kendini ama karşındaki insan bunu anlayamıyor

 • İyi insanların değeri neden bilinmiyor 131 ?? Çünkü artık günümüzde geçerli olan iyilik, güzellik, dürüstlük, masumiyet, samimiyet gibi değerli duygular değil, ahlaksızlık, saygısızlık, bilgisizlik, cahillik vb negatif duygulardır.Nedense toplumumuz ve insanlık giderek yozlaşıyor ve kirleniyor.Belki yaşam şartlarının gittikçe zorlaşmasından, belki toplumun eğitim seviyesinin düşüklüğünden, belki insanların kötüleşmesinden ve en çok değer verilen öncelikli konunun para olmasından dolayı, giderek kirleniyoruz.Paran var ise; kabalığın, eğitimsizliğin, küstahlığın, sevimsizliğin hatta ahlaksızlığın bile görmezden gelinebiliyor.Yeter ki para olsun, iyi insan olmanın ne önemi var ki para olmadıktan sonra..İnsanlığınızla ve kalitenizle değil paranızla ve sahip olduklarınızla değer görüyorsunuz artık toplumda.Hatta adınız bile önemli değil, ne iş yaptığınız kadar..Dikkat edin insanlar sosyal bir toplulukta sadece isimleriyle değil, muhakkak meslekleri hatta unvanlarıyla tanıyor muhakkak kendilerini.Sadece Ahmet diyemiyor; avukat Ahmet, doktor Cemal bilmemkim..Sadece insan olmak ve iyi insan olmak yeterli olmuyor, olamıyor artık..

 • Çünkü iyi insanlar her zaman cepte görünüyor. İnsanlar onları her zaman kendilerine amade sanıyor, nasıl olsa gelir nasıl olsa yapar diye bakıyorlar. Onlara saygı duymalarına gerek olmadan, herhangi bir şeyin karşılığını vermeden de iyi olacaklarını bildikleri için onlara hoyrat ve kötü davranırlar. Hiçbir zaman da kıymetleri bilinmez böyle iyi insanların.

İlginizi çekebilecek diğer sorular