Senin Görüşün Var Mı?

SormamLazım
  • baban günde kaç para harçlık veriyor? sana ne lan yetersiz bulsan sanki sen tamamlayacaksın üstünü. En nefret ettiğim soru bu.

  • Arkadaşlar bir yere giderken sen de gel, merak etme biz senin hesabı da hallederiz demeleri oluyor. İşsiziz diye bu kadar da kürek mahkumu muamelesi yapmayın adama.

  • Misafirlikte ilk sorulan soru ne iş yapıyorsunuz oluyor. Okul bitti iş bulamadım evde koca bekliyorum diyesim geliyor, sonra susuyorum farklı cevaplar vermeye çalışıyorum. Sormayın artık işte şu soruları. Ne yapacan iş mi verecen bana?

  • Komşumuzun üni.bitirmiş erkek kardeşi işsizdi, evde oturuyordu. Mahallede ne kadar emekli, zamanı bol adam varsa gelip kapı önündeki (müstakil ev) masaya oturup, "eee şimdi ne yapmayı düşünüyorsun, iş bakıyor musun, neyle geçineceksin, ne iş yapacaksın" gibi sorularla bunaltıyorlardı. Ve çay demletip bütün gün cáfeye gelmiş gibi lak lak ediyorlardı. Belki kitap okuyacak veya evde bir iş yapacak, onu da engelliyorlardı. Sonunda dayanamadı memlekete annesinin yanına kaçtı.

  • ee çalışmaya ne zaman başlıyorsun? sorusu olabilir. düşünün işiniz yok, işten çıkartılmışsınız. yana yakıla iş arıyorsunuz belki bulurum umuduyla. işe girememişsiniz uzun bir süre, adamın teki çıkıp gelmiş size diyo ki iyice tatil de yaptın ha, ee çalışmaya ne zaman başlıyorsun? yahu hayvan, zaten çalışabilsem çalışırım. aptal mıyım ben iş bulsam girerim heralde. sana ne ayrıca neden çalışmam seni bu kadar ilgilendiriyor? egonu git başka bir yerde tatmin et.

İlginizi çekebilecek diğer sorular